Android ADK için hazır çip

Başlatan leblebitozu, 20 Kasım 2012, 21:31:18

Erhan YILMAZ

Video değilde örnek kod var mı hocam videoyu izleyip maşaallah mı diyelim? :) Ben genel amaçlı birşey yapmaya çalışıyorum şuan. Bluettooh üzerinden bağlanıyorum ama usbden bağlanayım dedim. rs485 yada rs232 dönüştürücü yapmayı düşünüyorum. Sonrasına bakıcam öğrenmeye çalışıyorum.

armsistem

Hocam , videoyu maşallah için koymayacaktım. Onun üzerinden yürüyecektik.

- Android cihaz rootlanır.
- etc/permissions içindeki izinler verilir.
- FTDI sitesinden indirdiğin saple çok bait javadan pek anlamama rağmen kolayca anlaşılıyor.
- mcu veriyi ftdi entegresine gönderiyorum üzerinden max232 çıkarttım ttl seviyisinde
- uart üzerinden haberleştirebilirsin.

Erhan YILMAZ

Tamamdır hocam anladım. Heralde permision kısmını yapamadım ben. Yüklerseniz iyi olur akşam tekrar deniyeyim. Sağolun.

Erhan YILMAZ

Hocam bire ft232 ile birlikte harici I/O pinlerini aynı anda kullandınız mı denediniz mi?

armsistem

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 01 Şubat 2014, 17:01:28
Hocam bire ft232 ile birlikte harici I/O pinlerini aynı anda kullandınız mı denediniz mi?

Anlamadım, cümleniz devrik. Ama 'MAŞALLAH' sende zeka ve ukalalık iyi derecede sen yaparsın bu işi bana sormana gerek yok.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: armsistem - 14 Ekim 2013, 11:09:17
Alıntı yapılan: t2 - 14 Ekim 2013, 00:14:18
Ft232r android  demosu yok mu ? çalışmıyor mu? ne gibi sorun çıkıyor?
Firmanının  demo diye verdiği şey sahte mi? vay utanmazlar!

http://www.ftdichip.com/Android.htm
- Hocam merhaba , yazdıklarınızdan hiç bir şey anlamadım lakin tavrınız bilginizle ölçüşmeyecek tarzda ukalaca geldi , daha önce araştırma yaptım vede profilic marka 232 çeviricinin çalışabildiğini forumlarda tespit ettim vede onun üzerine gittim tek atladığım unsur bu 232 çevirici her tablette çalışmıyor adamlar liste yayınlamış

- FT232r ile linux üzerinde haberleşme sağlanabiliyor , daha önce görmüştüm android de olabileceğini düşündüm.

(t2 hocam sorumun yanıtı dahi sende olsa söyleme burası forum ;bilginin paylaşıldığı yer , bilgi ile artistlik yapılıp ukalaca tavırlar sergilenecek bir şey değil , eğer ki öyle bir yerse ben kaydımı sildireyim forumdan.)

Ben ukalayım o ukala bu ukala herkes ukala. Neyse siz bilginizi edindiniz forumdan şurdan burdan sorunuzu hallettinizya sorun yok.

Alıntı yapılan: armsistem
Hocam ben Ft232R ile android haberleştiriyorum.

Bana göre de bu yorum ukalalık. Haberleştiriyorum diyene kadar bilgi paylaşma niyetin varsa paylaşsaydın bu kadar laf kalabalığı yerine.

Tamam hocam daha fazla söze gerek yok. Ben hallederim bu konuyu evelallah. Yapınca da paylaşırız zaten bilen bilir.