Asansör çalışırken kesilen internet

Başlatan t2, 21 Kasım 2012, 21:16:32

t2

Yeni fark ettiğim bu inanılmaz durum ile karşı karşıyayım. Başkalarının başına da gelmiş. forumlarda dalga geçmişler. Ama gerçek. ben de gördüm. adaptörü, modemi  değiştirmek  işe yaramamış. acaba sorun ne ola ki?

ben şimdilik modemi sadece folyoya sardım.   işe yararsa kutuyu açıp kartı naylona sarıp folyoyu da kutu içine entegre edicem. acayip ilginç durum .

https://www.google.com.tr/search?q=asans%C3%B6r+%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1nca+internet&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

erhanzeynel

Enterferans sıkıntısı gibi görünüyor. Telefon hattının blendajlı bir kablo yapısına (tercihen cat6) yeniden çekilmesi ve blendajın iki ucunun da toprak hattına bağlanması düzeltebilir.

t2

kabloyu yeniden çekmek zor.

Yalın internet var. bunun hattında galiba normal hattaki gibi DC gerilim olmuyor. acaba seri  pil bağlasam güzelleşir mi? hat üzerinde sürekli düşük bir akım olsa gürültüye karşı bağışıklığı artabilir mi?

Telefon hattına paralel bağladığım 22k direnç işe yaramadı. Adaptörü değiştirdim o da yaramadı.

t2

Şu sayfada bildirdiğim hareket sensörlü lambaları  tamir için  sökmüştüm. bir kaç gündür yeri boş.

Artık asansör çalışırken internet kesilmiyor. Bu ne biçim iştir?
Bu sensörler, şebekeye seri bağlı 330nF  kondansatör ile besleniyor.  Bununla alakası olur mu acaba?

mozkan87

Benimde şöyle bir sorun başıma geldi. 22" monitörümü aynı anda HDMI uydu alıcısı ile TV olarak kullanıyorum. Evde herhangi bir elektrikli cihaz çalışınca ekran gidip geliyordu. Ama bilgisayar ile bir sorun yok. Sonra uydu alıcısının toprak bağlantısı olmadığını fark ettim ve uydu alıcısının şasesini toprakladım, sorun düzeldi. Modem içinde denenebilir belki.

z

Bu senin iş, vaniyalı dondurma alındığında Potintac'ın  motorunun çalışmaması, fakat diğer dondurmaları alınca motorun sorunsuz çalışması hikayesine benziyor.

http://www.uludagsozluk.com/k/vanilyal%C4%B1-dondurma-ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1mda-otomobilim-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fm%C4%B1yor/
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

JOKERAS

Selam,
Nem oranı yüksek havalarda,yüksek voltaj hatlarında atlamalar olur,yüksek voltaj bulduğu en
kestirme yoldan oraya buraya atlar,bu atlamalar şebeke üzerinde ani voltaj dalgalanmalarına
sebep olur,elektronik cihazların genelde bozulma sebebidir.
Bu duruma benzer bir olay asansör motoru çalışıncada olur,motor indüvisi hızını alana kadar
şebekeyi emer,bu şebeke üzerinde çok ani bir dalgalanmaya sebep olur.
Modeminiz trafolu ise bundan hemen etkilenir,modem adaptörünüz trafolu ise smps adaptör takarak deneyin.

t2

yamak

Hocam modeminizle kablosuz olarak mı bağlantı kuruyosunuz yoksa kablo ile mi?

t2

Kablosuz fakat onunla ilgisi yok. internet lambası da sönüyor. yani telefon hattındaki iletişim kupuyor. Yalın internet hattında gerek olmasa da splitter bile taktım.

diot

Bilader , telefon hattını takip et sıva içi sivadışı gittiği ve geçtiği yerlere bir bak. Bazı elektrikçiler sıva altı telefon tesisatını elektrik tesisatının tam dibinden geçiriyorlar. (paralel olarak). Manyetik endiksiyondan yüksek frekanslı sinyalleri etkiliyor. Tel kablosu asansör kablolarını yanından geçiyor olabilir. Bu olayın benzeri başımdan geçti. Serverdan clent pc ye 100Mbit hat çekmiştim. Kablo yerde salma durumundaydı ve bir problem yoktu. Taki hazır kaneletlerin içinden geçirene kadar. Bir türlü bağlantı sağlayamadım. Kanaletten elektrik kablolarıda geçiyordu. Sorunun elektrik kablolarından olduğunu fark ettim. Klimayı kapatınca sistem bağlanıyor açınca sistem kesiliyordu. Gerekirse telefon tesisatını dışarıdaki ankastreden ayrı bir kablo ile tesisattan uzak biryerden geçirerek içeri alın.

JOKERAS

Siz asansör çalışınca modem susuyor diyorsunuz,bence sorun yine şebeke dalgalanması.
Onu denemek için prize yada adaptörün fiş kısmına bir şebeke şoku için bobin bağlayın,
bobine paralel birde 150nf 250v kondasatör takıp test edin.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

t2

Otomatik lambaları yerine takmadan  düzelmişti.  Tamir ettim taktım sorun yine yok.  bununla alakası var mı anlamadım.