HC-06 Bluetooth Modül

Başlatan fgokcegoz, 26 Kasım 2012, 01:03:49

fgokcegoz

Arkadaşlar merhaba. Bu HC-06 bluetooth modül ile mcu arasında bağlantı kurmaya çalışıyorum fakat şöyle bir sıkıntım var. Eşleştirme vs. kısımları tamam. MCU ile saniyede bir sabit bir veri gönderiyorum, örn. 0x33 gibi. PC de gelen datayı izlediğimde sürekli yanlış geliyor. Örneğin 0xFD geliyor sürekli. 0x33 ü değiştiriyorum, bu seferde, 0xFE geliyor sürekli... Tüm baudrate lerde denedim. Gelen data değişmiyor... Bu arada besleme 3v3...
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

mustafa_cmbz

Muhtemel mikro işlemci tarafından haberleşme olaylarını olması gereken gibi seçmediğiniz için böyle oluyor. 8 none 1 vs. olur ya bunlara dikkat edin derim.

Kabil ATICI

Farklı iletişim yöntemlerini deneme şansın varsa onunla bir dene. (RS232, usb vs.) Eğer bu bağlantılardan birinde veri tam olarak geliyorsu, modülün konusunda bir sıkıntı olabilir.

HC-06 bluetooth modül 9600'da doğrudan çalıştığını söyleyebilirim.
ambar7

fiducial

Merhaba arkadaşlar,
AT komutları hakkında birşey sormak istiyorum. Uart ile at komutu gonderirken ascii karşılıklarını mı gönderiyoruz bu konuyu çok anlayamadım. Yani A'nın ascii karşılığı sonra T'nin ascii karşılığı daha sonra sırasıyla girilecek tüm karakterlerin ascii karşılıklarını mı girmemiz gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Amenofis

Alıntı yapılan: fiducial - 15 Mart 2016, 23:12:58
Merhaba arkadaşlar,
AT komutları hakkında birşey sormak istiyorum. Uart ile at komutu gonderirken ascii karşılıklarını mı gönderiyoruz bu konuyu çok anlayamadım. Yani A'nın ascii karşılığı sonra T'nin ascii karşılığı daha sonra sırasıyla girilecek tüm karakterlerin ascii karşılıklarını mı girmemiz gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

String olarak yazıp gönderirsen zaten ascii karşılıkları gidecek. Mesela C' de "char baud9600 = "AT+BAUD4;" tanımlamasından sonra baud9600 dizisinin elemanlarını tek tek gönderdiğin zaman baud hızı 9600 olarak ayarlanır. Hazır programla yazıp gönderirsen de yine aynı şekilde yazdığın yazıların ascii karşılıkları gider.

fiducial