epoksy-reçine vb nereden bulabilirm ?

Başlatan emrah, 28 Kasım 2012, 14:50:29

emrah

merhaba,

elektronik kartların sudan felan etilenmemesiğ için tamamen kapatmak istiyorum sert malzeme olacak bu epoksy mi reçinemidir ?  ankarada nerede bulabilirim ?

kralsam

Alıntı yapılan: emrahGS - 28 Kasım 2012, 14:50:29
merhaba,

elektronik kartların sudan felan etilenmemesiğ için tamamen kapatmak istiyorum sert malzeme olacak bu epoksy mi reçinemidir ?  ankarada nerede bulabilirim ?

PVC kaplama sprayi diye sorarsan vardır sanırım. Ben İstanbul'da bu isimle duymuştum. Vernik benzeri bir yapı. Gerekirse bir kaç kat vurman gerekebiliyor.

emrah

sprey degil. kutunun içerisine dökecegim donup kalacak malzeme. arıza tamiri olmayacak zaten.

kralsam

Alıntı yapılan: emrahGS - 28 Kasım 2012, 15:26:39
sprey değil. kutunun içerisine dökecegim donup kalacak malzeme. arıza tamiri olmayacak zaten.

O zaman bu su depolarının tamirinde kullanılan polyesteri kullanabilirsin. Kullanıldığını duymuştum.

diot

polyester. hazır mutfak yapanlarda var. mermerit yapımında kullanılıyor.

z

Posta caddesinde bulabilirsin. Büyük boya mağazaları da satar. Ancak boya satıcıları 20kg teneke satarlar. Bu yüzden Posta caddesini öneririm. Orda sıradan pet şişelere gözünün öründe doldurup tartarak satarlar.

Posta caddesinde kadınların uğrak yeri bir dükkan var. El işi biblo, tepsi boyama vs gibi konularda uğraşları olan hanımlar burdan polyester, boya vs alabiliyorlar. Keşke adını ve tam yerini hatırlayabilseydim...

İskitler'de de bulabilirsin. Fakat dolgu polyester alacaksın bunu özellikle belirtmen gerekir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

emrah

kemalguler

Boya kimyasalları satan yerlerden alabilirsiniz.Polyester maddesi ve katalizör.Renklendirme yapacaksanız içine toz boya katıp karıştın daha sonrakatalizörü katıp tekrar karıştırarak kalıp içine dökün.1-2 saat içinde donma gerçekleşir. Ortaya çıkan koku için koruyucu önlemleri almayı (havalandırma-maske) ve eldiven kullanmyı ihmal etmeyin.

OG

Polyesteri kullanmadıysan önce tecrübe et sonra devrelere uygula. Çünkü hızlı dondurursan malzemeleri parçalar, yavaş dondurursan günlerce beklersin. Ayrıca polyesterin bileşenlerinden birine patlayıcı derler.

Polyester yerine epoxy öneririm. Epoxy genel bir isim, karışımlara epoxy diyorlar, bu iş için imal edilen epoxy kimyasalları var.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

berat23

Alıntı yapılan: z - 28 Kasım 2012, 16:16:09
Posta caddesinde bulabilirsin. Büyük boya mağazaları da satar. Ancak boya satıcıları 20kg teneke satarlar. Bu yüzden Posta caddesini öneririm. Orda sıradan pet şişelere gözünün öründe doldurup tartarak satarlar.

Posta caddesinde kadınların uğrak yeri bir dükkan var. El işi biblo, tepsi boyama vs gibi konularda uğraşları olan hanımlar burdan polyester, boya vs alabiliyorlar. Keşke adını ve tam yerini hatırlayabilseydim...

İskitler'de de bulabilirsin. Fakat dolgu polyester alacaksın bunu özellikle belirtmen gerekir.
o adam işi bıraktı,kanser olmuştu galiba.

Okan AKÇA

tekici

Varol Boya Süleyman Amca    İstediğin Kadar Polyester Kobalt ve Mek veriyorlar. 
http://www.istanbulisrehberi.info/20748-varol-boya-ticaret-as.html

http://www.modelform.com.tr/    Adem Bey
Profesyonelce  Epoxy ve Poliüretan karışımları üretiyorlar.
İstediğin Renk Donma Süresi vs.
İhtiyaç Epoxy veya polyesterse uygulama alanınıza göre profesyonel çözüm sunuyorlar.

emrah

yardımlarınız için teşekkür ederim