STM32F3 Discovery Örnekleri Yazma Korumalı!

Başlatan Erhan YILMAZ, 03 Aralık 2012, 15:34:37

Erhan YILMAZ

Stm'nin sitesinden  stm32f3 discovery için örnekleri indirdim keil için olanları kurcalarken fark ettim hepsi yazma korumalı dosyaların değişiklik yapılmıyor. Stm32f4 için olan örnekleri indirdim onlarda böyle bi sorun yok. Önceden stm32 discovery için indirdiğim örnekler vardı ondada böyle bi sorun yok. Çok saçma bi durum anlamadım ben mi bi yerde yanlış yaptım? Daha önce başına böyle bişey gelen oldu mu?

mozkan87

Genelde kütüphane dosyaları salt okunur olarak ayarlanıyor. Ama main.c gibi programın bulunduğu dosyalarda bu tarz durumlar olmuyordu.

Erhan YILMAZ

http://www.st.com/jp/com/SOFTWARE_RESOURCES/SW_COMPONENT/FIRMWARE/stm32f3discovery_fw.zip Bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz. Hiç bir dosyaya hatta projede konfigürasyona müdahale etmeye bile izin vermiyor. Hatta kaynak dosyaları başka editörle açtım onda bile sadece okunabilir yazılamaz uyarısı aldım. Çok enteresan bi durum bi hata var bence.

mozkan87

Dediğim gibi tüm dosyalar salt okunur olarak ayarlanmış. Rar'dan çıkardıktan sonra klasör üzerinde sağ tık->özellilkler ve buradaki öznitelikler de yer alan salt okunur'un tikini kaldırıp uygula butonuna basın ve çıkan pencerede alt klasörlere ve dosyalara uygula seçeneğini seçin. Dosyalarda her türlü değişikliği yapabilirsiniz.

Erhan YILMAZ

Çok teşekkür ederim dediğinizi gibi oldu. İlk defa böyle bişey geldi başıma gerçekten enteresan tekrar teşekkürler.