Cep ve Java? nasıl...?

Başlatan axanc, 22 Ekim 2004, 20:44:46

axanc

merhaba millet,

cep telefonlarına Java ile program yazmak için kullanılacak bir program bilen var mı?..
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

fsan

axanc: Java ile cep virusü yapalim mi seninle?  :D  :lol:

axanc

yok üstat benden zeval gelmez kimseye, zira "White-Hat-Hacker" takılıyoruz.. ancak bana telefon'un arama vb log değerlerini belli aralıklarla silen bir program lazım.. yazmanın yolunu arıyorum.. :)..
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

fsan

biliyorum, sadece bir saka yapmaya calismistim :)

düsünce güzel yalniz java ile yapmak istedigin program arka planda senin istedigin gibi calisabilecekmi peki?

Cünkü genelde telefonlara yükledigimiz oyun/application lar sadece menulerden giripte active ediliyorda ?

axanc

doğrusu 6600 gibi telefonlarda programların acılışta çalışmasının olduğu programlar oluyormuş galiba, benim yapmak istediğim telefonun her açılışta arama log'larını silmek, düşünce olarak güzel ancak sistem configrasyonlarını değiştirmek için prograların yeterli yetkiye sahip olması gerekiyor zira Java'dan kaynaklanan bir olay da güvenlik için erişim denetimi, C++'a göre oldukça fazla denetim var..