C dilinden biraz anliyorum PIC'de programlayabilirmiyim???

Başlatan Digimensch, 24 Ekim 2004, 16:50:36

Digimensch

Arkadaslar ben PIC programlama konusunda cok yeniyim.
o nedenle Pic Programla hakkinda bilgilerinize danismak istiyorum.
Anladigim kadar ile PIC assembler dili ile Programlaniyor fakat bu PIC asm bayagi zor.
Ben PC ortaminda biraz C dilini biliyorum.
O nedenle Pic programlamada'da C dilini kullanabilirmiyim?
Hangi Derleyiciyi ve nerde bulabilirim??(Mümkünse Link adresi)
Ve C dili ile pic programlama hakkinda bilgi alabilcegim Türkce kaynak site adresleri veya burda varsa Link adresleri verebilirseniz sevinirim.
saygilarimla

aster

Alıntı yapılan: "Digimensch Arkadaş"Ve C dili ile pic programlama hakkinda bilgi alabilcegim Türkce kaynak site adresleri veya burda varsa Link adresleri verebilirseniz sevinirim
8O  Başka bir şey demiyorum, bu bord da bu yazıyı yazmanızdan bordu hiç dolaşmadığınız anlamı çıkıyor. Pekii araştırmadan bu işi nasıl öğrenmeyi düşünüyorsunuz ?
Bordumuzun ana girişi burasıdır arkadaşlar lütfen önce buradan başlayalım !....    :evil:  :evil: Biraz sağına soluna göz atalım sonra soralım
https://www.picproje.org/main/index.php

DumrulBey

Merhaba,

Dostum assembly öğrenmek için kendini biraz zorla. Çünkü bu işin temeli ve göründüğü gibi çok zor değil. Altı üstü 35-40 komut var. Bunları öğrenmelisin ki PIC'i tanıyasın. İlk başta basit örnekler yapıp PIC'i tanı hem zaten biraz C biliyormuşun. Ben hiç bilmiyordum bir iki hafta içinde PIC C öğrendim. Artık sen kitabını yazarsın. Biraz assembly için gayret et. Bak gerisi nasıl patır patır gelecek.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

Digimensch

ama hocam böyle yadirgamanizi anlayamadim !!
Bir PIC programlamak icin bir cok derleyici mevcut.
Pic asm
picbasic
pic c
hatta bunlarda kendi aralarinda cesitliliklere ayriliyorlar.
Bu nedenle birazda c bilgim var o nedenle pic c ögrenmem dahami kolay olur diye sormustum.
Birde Pic c icin hangi derleyiciyi tavsie edersiniz diye sordum.
Eger  formda aramadim saniyorsaniz yaniliyorsunuz.
Formda verilen linklerin cogu ya eski yada calismiyor.