STM32F4 assert_param Hatası

Başlatan serhat1990, 11 Aralık 2012, 10:16:14

serhat1990

Merhabalar Değerli PicProje Ailesi;

Keil'da registerları kullanarak yazmak artık zor geliyor . ilk kez hazır kütüphane kullanmak istedim bundada hata yaşıyorum :)  Ne yapmam gerekiyor ... Yada keil'da baştan bir program açıp buna hazır kütüphaneleri include eden , proje ağacına ekleyen bir anlatım varmıdır . Resim , video ne olursa .
Ben böyle bir hata alıyorum ...
Adımlar :

1- ) Program açtım . Eski çalışan bir kodumu yazdım derliyor sorun yok .
2 -) GPIO ve RCC .c ve .h dosyalarını program dosyasına kopyaladım ve include paths bölümünden bu dosyanın yolunu gösterdim .
Derlediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum .

Main.axf: Error: L6218E: Undefined symbol assert_param (referred from stm32f4xx_gpio.o). böyle bir hata alıyorum . Hazır gpio c ve h dosyalarını kullanmak istedim .

Yardımlarınızı bekliyorum .

İyi Çalışmalar Dilerim...

yamak

Hocam sol tarafta Source Files a sağ tıklayıp "Add Files to group ...." yazan yere tıklayıp .c uzantılı dosyanı seçtin mi?

diot

stm32f4xx_gpio.c ve stm32f4xx_rcc.c   eksik olabilir. Bu hatayı eksik kütüphaneden dolayı veriyor.

serhat1990

Alıntı yapılan: yamak - 11 Aralık 2012, 10:35:13
Hocam sol tarafta Source Files a sağ tıklayıp "Add Files to group ...." yazan yere tıklayıp .c uzantılı dosyanı seçtin mi?

Evet Hocam seçiyorum yalnız hata veriyor yinede . Ben baştan sona yanlış yapıyorum heralde ...

Alıntı yapılan: diot - 11 Aralık 2012, 10:39:12
stm32f4xx_gpio.c ve stm32f4xx_rcc.c   eksik olabilir. Bu hatayı eksik kütüphaneden dolayı veriyor.

Hocam bu kütüphaneleri header ve c dosyalarını program dosyama attım oradan yolunu gösterdim falan ama olmuyor ...

mesaj birleştirme:: 11 Aralık 2012, 11:24:26

Sorun çözüldü , @diot , @yamak Hocam çok teşekkürler . CMSIS ile ilgili bir sıkıntı varmış . Akşam programı atıp deneyecem hayırlısı :)

İyi çalışmalar dilerim ...

doganci16

Aynı sorundan müzdaribim nasıl çözüldü sorun acaba??

myhalici

#define USE_FULL_ASSERT

bunu en üstte tanımlamayı deneyin.

serhat1990

Alıntı yapılan: doganci16 - 16 Aralık 2012, 14:21:47
Aynı sorundan müzdaribim nasıl çözüldü sorun acaba??

include paths bölümünde uzantılarda bir kaç hata vardı gözümden kaçan . Tekrardan düzenledim sorun çözüldü include paths bölümüne dikkat edin .

İyi çalışmalar dilerim ...