Fanuc Robot Konnektör

Başlatan ArGeMaNiA, 13 Aralık 2012, 13:05:42

ArGeMaNiA

Arkadaşlar Fanuc Robot konnektörlerine ihtiyacım var.
Nereden nasıl temin edebilirim?

Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

galenga

kaç adet lazım ?

mesaj birleştirme:: 13 Aralık 2012, 18:01:16

hocam kusura bakmayın , ben teachpendat tarafına takılan soketi dikkat etmemişim . Eğer  her iki tarafında soketlerini istiyorsanız onları sadece tek soket halinde bulamazsın , hem kabloyu nereye bağlancak bu sizin için sıkıntı olur bu şekilde mecbur tecpendant kablosuyla beraber takım halinde almanız lazım. Bunun içinde uzunluğa göre fiyat değişmekte  . Ama sadece R30iA kontrolöre giren soketten istiyorsanız bize gelişi 35 euro size bu fiyattan verebiliriz.

ArGeMaNiA

Bize 5'er tane lazım.

Kontrolöre giren kısım tek parça mı satılıyor.Yoksa iç ayrı, dış ayrı
pinler ayrı şekilde mi?
Sizdeki hangi şekilde?

Sizi bulmuşken bir kaç soru daha sorayım.
Kablonun özelliklerini nasıl bulabilirim?
Bağlantı şekilleri hakkında internette araştırma
yaparken hangi anahtar sözcükleri kullanmalıyım?
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

galenga

Hocam benden bağlantı yapma konusunda sıkıntı çekersiniz derken bunu kastediyordum , o bağlantı şemasını bulamazsınız . O yüzden kabloyla beraber takım halinde almanız lazım . :)  bu arada 5 adet fazla değilmi ? çalıştırdığınız otomasyonda 5 tane robot varsa iş değişir yedek olması anlamında,  fakat bu kablonun yedeğine ihtiyaç duymanız demek teacpendantı da hayli hor kullanıyorsunuz demektir .
    Teachpendant fiyatının 5000 dolar üzeri olduğunu belirteyim , eğer tek robot için istiyorsanız bu pek normal değil bu benim sadece şahsi görüşüm . İsterseniz siz yine bir değerlendirin adet olarak , ve uzunluğunu bildirin bana ben size yardımcı olmaya çalışayım hatta özelden de yazışabiliriz. Bu arada firma ismi neydi sizin.

ArGeMaNiA

Alış veriş olacağı için özelden yazışabiliriz.
Bilgi paylaşımı söz konusu olursa, tekrar foruma döneriz.

Bu arada takım halinde temin edebilme imkanımız varsa  daha iyi olur.
Kontrolör modeli RJ2.