Yol Yöntem Danışma..

Başlatan xoom, 15 Aralık 2012, 15:58:04

xoom

Arkadaşlar 60-70 Personel isminin 8x8 Dotmatrixlerde  ( 72 Sütun) Yazdırmak istiyorum..
Yazdırma İşlemim ise şu şekilde Kartını Okutan Personelin ID kimliğine göre Hafızadan Personele ait  Matrixlere basılacak kodları Çağırıp basmam lazım..
Bu İşi yapabilmem için Buna benzer Projelerinizin örnek kodlarını veya Konu başlığındaki gibi nasıl bir yöntem izlemeliyim..
Pic hafızası yetmez gibi geliyor.. ve daha önce EEPROM(24C256) Hiç çalışmadım..
Tasarımıda Şu şekilde Düşündüm  Yanlışım varsa Düzeltirmisiniz.
Matrix.DSN

salih18200

Her personel id ve isim için ortalama 100 byte ayırsan 7000 byt yapar ortalama 7 kbyte diyelim
pic hafızası neden yetmesin?

xoom

Yetmez Diye düşünmüştüm ve şuan ID okuma gönderme işi için hafızanın %10'nunu kullanıyorum.. Aslında hafızadan çok nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Mucit23

Senin yerinde olsam 9 adet 8X72 kayan yazı yapardım. Her birinin sürücüsü ayrı olacak. Birbirinden bağımsız olacaklar.

Kartı okuyan modül artık hangisi kayan yazı modülüne gönderecekse senin ihtiyacına göre (uart, modbüs vs.) o protokolle direk ekranda gözükecek datayı göndersin.

Diğer Türlü tüm ekranı tek bir mikrodenetleyici ile sürecem dersen işin zor...

xoom

Anlamadim ama 9 tane neden benim 1 taneye ihtiyacım var.

Mucit23

Yanlış anlamışım. Ben 9 adet 8X72 matrix ekran olarak algıladım.

Ozaman Tek mcu ile halledersin sanırım.

halilgalic

ben ibutton (ds1990) ile  aynı projeyi yapmıştım üstelik benimki giriş cıkış zamanını pc kaydediyordu 18f452 ile yaptım hiç bi sıkıntı olmadı.

xoom

Arkadaşlar bahsettiğim gibi pic hafızasında veya bilmediğim için söylüyorum eepromda 70 personelin ismi tutuluca ve okutulan ID'Ye göre bunları matrixDisplayler'e basmak istiyorum bu konuda yardım edebilirmisiniz. devre şemam 1.mesajda

xoom

Örnek Program . ? Bahsettiğim uygulamaya benzer Gelen ID'Ye göre Matrix'e yazı yazdırmaya Örnek bir CCS kodu rica ediyorum.