KEIL 'No Target Connected' Hatası

Başlatan fgokcegoz, 18 Aralık 2012, 08:54:53

fgokcegoz

Arkadaşlar merhaba,

Bu KEIL da son iki gündür, aşağıdaki hatayı alıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu. Ne yaptıysam düzelmedi. Reset tuşuna basarak, yazılım atmaya çalışınca nadiren alıyor, bu seferde debug a geçtiğimde run ediyorum, debug tan atıyor kendini. Yine aynı hatayı vermeye devam ediyor. 150 bin kere KEIL ı ve ST-LINK Driver ını kaldırıp kurmaktan sıkıldım. Bu konuda tecrübesi olan arkadaş varmı acaba ?

"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

hgs

Hedef dervede sorun var. Yada baglantılarda.

fgokcegoz

stm32FX DISCOVERY kartlarıyla çalışıyorum. Kartta bir sorun yok. STM32 ST-LINK UTILITY ile bağlantı gerçekleşiyor ve kart yazılım alıyor... Sorun KEIL ile alakalı. OPTION larda ST-LINK üzerinden bir cihaz bağlı olduğunuda görüyor fakat hata vermeye devam ediyor maalesef.
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

hgs

STLINK i baska devre ile deneyip, STLINk te sorun var diye kabul etmek gerek.
KEIL ile daha önce kullanmışsınız o zaman hata vermiyorsa keil ile alakalı degildir yüksek ihtimalle.

z

Bu durumda kartın USB kablosunu söküp geri takıyorum. Yedi yedi. Yemedi Keili kapatıp acıyorum.

Yuksek gurultulu ornekler mı yapıyorsun? (Motor, bobin vs)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fgokcegoz

Alıntı yapılan: hgs - 18 Aralık 2012, 10:15:56
STLINK i baska devre ile deneyip, STLINk te sorun var diye kabul etmek gerek.
KEIL ile daha önce kullanmışsınız o zaman hata vermiyorsa keil ile alakalı değildir yüksek ihtimalle.

ST-LINK kart üzerinde gömülü olan St-Link... O kısımda bir arıza olsa, stm32 st-link utility ile hiç bağlanmaz. Onunla bağlandığına göre eminimki kartta sıkıntı yok. Sıkıntı keil da. Sırf bu yüzden IAR a geçmeyi düşünüyorum artık, ARM için.

Alıntı yapılan: z - 18 Aralık 2012, 10:21:39
Bu durumda kartın USB kablosunu söküp geri takıyorum. Yedi yedi. Yemedi Keili kapatıp acıyorum.

Yuksek gurultulu ornekler mı yapıyorsun? (Motor, bobin vs)

Z hocam, ne kartın usb kablosunu çıkarmak, ne keil ı açıp kapatmak fayda veriyor. Defalarca kurdum kaldırdım. Olmuyor işte. Resmen inatlaştı sanki keil benle. Ayrın kartın üzerinde çalışıyorum hocam. Gürültü falan yok. Ortam gayet nezih :)

Bu durumda IAR daha cazip gelmeye başladı sanki...

muhittin_kaplan

hocam target ten kontrol edermisiniz hangi ST link tanımlı. İki Adet ST link olmalı biri STlink Debugger diğeri ST link Debugger (Deprecated Versiyon) değiştirin deneyin.

sseedat

bende de bu problemi yaşadım kablosunu değiştirdiğimde sorun kalmamıştı belki kablodan dolayııdır.
Görünmez bir mezarlıktır Zaman...

z

Eğer öyleyse şaşarım. Projeye başladım başlayalı aynı kabloyu kullanır dururum. Ben de deneyeyim. Gerçi proje ilk safhaları geçti ve artık gürültü üretmeyecek hale geldi. Şu anda ben de kitlenme pek olmuyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sseedat

bu çin malı kablolar başımı hep ağrıtmıştır zaten ordan aklıma geldi kabloyu değiştirmem. Bide kiti  bilgisayarın bir USB sinden kullanabiliyorum başka bir USB girişine taktığımda tanımıyor kiti.
Görünmez bir mezarlıktır Zaman...

muhittin_kaplan

ben olamadık kablolarla kullandım hatta biri 2.5mt. hala kullanıyorum.

fgokcegoz

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Aralık 2012, 17:32:12
hocam target ten kontrol edermisiniz hangi ST link tanımlı. İki Adet ST link olmalı biri STlink Debugger diğeri ST link Debugger (Deprecated Versiyon) değiştirin deneyin.
Deprecated Version değil muhittin hocam.. Normal olanı...

Alıntı yapılan: sseedat - 18 Aralık 2012, 17:37:07
bende de bu problemi yaşadım kablosunu değiştirdiğimde sorun kalmamıştı belki kablodan dolayııdır.
Kablo değiştirmekte maalesef sonucu değiştirmedi.