Dahili Ethernet Barındıran ARM arıyorum.

Başlatan serhat1990, 20 Aralık 2012, 18:11:43

serhat1990

Merhabalar değerli PicProje Ailesi ,

Sizlere bir sorum olacaktı . İçinde dahili ethernet özelliğini bulunduran bir ARM işlemci arıyorum STM , LPC serisi olabilir . Önerilerinize açığım . Ethernet kullanmak için işlemci dışında başka bir chip kullanmak istemiyorum Pic18f97j60 gibi . Cevaplarınızı bekliyorum ...

İyi çalışmalar dilerim ...   

Erol YILMAZ

Mucit23

serhat1990

Alıntı yapılan: Allegro - 20 Aralık 2012, 18:13:16
LPC1768

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Aralık 2012, 18:34:59
Aynı zamanda STM32F107 dede var.

Hocam bunların 2'sinide inceledim fakat birkaç nokta var ... Hocam pek konu hakkında bilgim yok ama , bu işlemcinin yanında ek bir işlemci kullanmaya gerek yokmu içerisinde ethernet mevcut ama gördüğüm kadarıyla phyter veya ethernet controller ile bu işlemler yapılabiliyor ... Yoksa benmi yanlış algıladım ... Örneğin 18f97j60 ' da işlemci direk rj45 jak ' a bağlanıyor . Fakat bunlarda arada başka bir kontrolcü kullanılıyor...

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: serhat1990 - 20 Aralık 2012, 18:40:02
Hocam bunların 2'sinide inceledim fakat birkaç nokta var ... Hocam pek konu hakkında bilgim yok ama , bu işlemcinin yanında ek bir işlemci kullanmaya gerek yokmu içerisinde ethernet mevcut ama gördüğüm kadarıyla phyter veya ethernet controller ile bu işlemler yapılabiliyor ... Yoksa benmi yanlış algıladım ... Örneğin 18f97j60 ' da işlemci direk rj45 jak ' a bağlanıyor . Fakat bunlarda arada başka bir kontrolcü kullanılıyor...

Ben de pek bilmiyorum ama araya PHY dedikleri transceiver i bağlamak gerekiyor genellikle...

Mucit23

Alıntı yapılan: serhat1990 - 20 Aralık 2012, 18:40:02

Var Tabiki

Bu işlemciler içerisinde sadece Mac modülü bulunur. Birde PHY modülüne ihtiyaç var.

Benim kullandığım boardda dp83848 kullanılmıştı. Sanırım mcu ile Spi ile haberleşek şekilde bağlanmış.

Örnek kodlarıda var. Ben Denedim çalışıyor.

Kullandığım board MCBSTM32C

serhat1990

Alıntı yapılan: Allegro - 20 Aralık 2012, 18:54:29
Ben de pek bilmiyorum ama araya PHY dedikleri transceiver i bağlamak gerekiyor genellikle...

Aynen Hocam , bende arada PHY kullanmadan bu işlemi yapabileceğim bir işlemci varmıdır ona bakıyorum ...

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Aralık 2012, 18:57:59
Var Tabiki

Bu işlemciler içerisinde sadece Mac modülü bulunur. Birde PHY modülüne ihtiyaç var.

Benim kullandığım boardda dp83848 kullanılmıştı. Sanırım mcu ile Spi ile haberleşek şekilde bağlanmış.

Evet Hocam , işte PHY kullanmadan yapabileceğim bir ARM işlemci varmıdır . Pic mikrokontrolörlerde 18f97j60 , 18f66j60 gibi chipler var . Direk olarak konnektöre bağlanıyor . Böyle bir işlemci arıyordum ...

serhat1990

Alıntı yapılan: gerbay - 20 Aralık 2012, 19:07:01
serhat hocam aynı konuyu daha öncede açmışsınız ve cevabı da verimiş..

TI in stellaris serisine bakmanız gerekiyor. integrated MAC+PHY var.

https://www.picproje.org/index.php/topic,41796.msg301916.html#msg301916

Hocam konuyu ben açmamıştım başka bir arkadaş microchip ürünleri arasında bu tip bir ürün varmı diye sordu bende 18f66j60 serisini söylemiştim . Ben şuan ARM mimarili işlemciler arasında aynı bunun gibi bir işlemci arıyorum ... Konuyu biliyorum hatta sizin sayenizde phy konusunda biraz birşeyler öğrendik :)

Hocam Stellaris'e bakacam teşekkürler Hocam ...

İyi çalışmalar dilerim ...

polleme

serhat1990

Alıntı yapılan: gerbay - 20 Aralık 2012, 19:51:55
pardon hocam, özür dilerim..

Hocam ne özrü , sizin bize olan katkılarınız ve yardımlarınız için ben size sonsuz teşekkür ederim .

Alıntı yapılan: polleme - 20 Aralık 2012, 20:23:31
Mini2440 veya RaspberryPi tavsiye ederim.

Direk mcu bakıyorum Hocam . Board bakmıyorum ..

Mucit23

Neden böyle kendinizi şartlandırdınızki?

ayhan_eee

Yapmayaçalıştığın ne bilmiyorum ama eğer ağ üzerinden kontrol ise ben STM3210C-Eval ile kontrol gerçekleştirdim bitirme tezim için kullanıcam da.üzerinde STm32F107VC var

serhat1990

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Aralık 2012, 22:40:39
Neden böyle kendinizi şartlandırdınızki?

Hocam , ben şartlandırmadım istek bu doğrultudaydı pek mümkün gözükmüyor gibi...

Alıntı yapılan: ayhan_eee - 20 Aralık 2012, 22:42:15
Yapmayaçalıştığın ne bilmiyorum ama eğer ağ üzerinden kontrol ise ben STM3210C-Eval ile kontrol gerçekleştirdim bitirme tezim için kullanıcam da.üzerinde STm32F107VC var

O board'un üzerindeki işlemcide mac bölümü var . PHY bölümü harici gerekiyor ...

zamzam23

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Aralık 2012, 18:57:59

Hocam bu kaynak kodları burdan paylasabilir misiniz?

Mucit23

Örnek uygulamalar keil ile birlikte geliyor zaten
Keil>ARM>Boards>Keil>MCBSTM32C>RL>TCPnet  klasörü içerisinde bir sürü uygulama var. Ben içerisinde HTTP_demo isimli programı denedim. Boardı internete bağlayınca modemden bir ip alıyor. Siz o İP yi tarayıcıya girince bir internet sayfası sizi karşılıyor ve orada boardı uzaktan kontrol edebilirsin. LEdleri yakıp butonları okuyup tft ye text gönderebilirsin. Güzel bir uygulama gerçekten

Buna benzer birçok uygulama var.