Kapılar

Başlatan ziyaretci, 20 Aralık 2012, 21:57:57

ziyaretci

Merhaba,

Q=(xy+x'z) = (x+x'z).(y+x'z)

yukarıdaki Q eşitinin ikinci parametresine nasıl dönüştüğünü bir türlü anlayamadım, bir çok şey denedim ama Q eşitini yakalayamadım, detaylı bir şekilde, adım adım gösterebilecek birisi var mı? Metodu direk istemiyorum, o metodun nereden geldiği hakkında yardım ederseniz sevinirim.

ayhan_eee

Parentez dağıt.

XY+XX'Z+X'ZY+X'Z

XY kalıyor zaten.XX'Z=0,Kalanı da X'Z parentezine al.

XY+X'Z(Y+1)

Y+1 =1

XY+X'Z

ziyaretci

Peki 1. parametreden 2. paremetreye nasıl dönşüyor ? Öyle bir kuralmı var?

ayhan_eee

Nasıl yani?Anlattığım gayet basit şekilde.Sorunu açık yazarsan cevaplayayım.Neresini soruyorsun kuralmı diye.

ziyaretci

xy+x'z =( x+x'z ) (y+x'z)ye nasıl dönüşüyor, yani soldaki x i toplamdan sonraki x'z ile y yide x'z ile toplayip çarpma olayı?

MC_Skywalker

Bizim zamanımızda şöyle birşey öğretmişlerdi matamatik dersinde çarpmanın toplam üzerine dağılımı

Şimdilerde göstermiyor mı?

ayhan_eee

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 20 Aralık 2012, 23:17:34
Bizim zamanımızda şöyle birşey öğretmişlerdi matamatik dersinde çarpmanın toplam üzerine dağılımı

Gösteriyorlar tabi :)

Cevap gelmiş zaten benden önce.Ben anlayamadığın noktanın bu olduğunu düşünmedim.Bence öncelikle biraz mantık,logic devreler çalışmalısın

ziyaretci

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 20 Aralık 2012, 23:17:34

Unutmuş olabilirim, bilmiyor olabilirim, o dersi dinlememiş olabilirim vs. vs. şimdi alay mı edeceksiniz, bilgimi vereceksiniz? Amacınız bu ikisinden hangisi ? Veya egonuzu mu tatmin ediyorsunuz? Benim sorumun cevabı bilgidir.Siz kimin sorusunu cevaplıyorsunuz şuanda? Ve kime soru soruyorsunuz? Kolay olan bilgiyi verip gitmek midir yoksa geçmiş hakkında soru sorup uzatmak mı? Ne işe yarıyacaksa artık. Bu yanıta karşılık olarak "Sorduğu sorunun cevabını verdim onu dahi göremiyor" diye düşünüp tekrar alaylı bir tavırla cevap vermeniz gereksiz olacaktır. Çünkü bunları yazmamın nedeni yaklaşım şekliniz.
O hakaretinizin içinden bilginizi cımbızla çektim.Bilgi için teşekkür ederim.

ayhan_eee

Sorulan soruda ne var anlamadım.Çok temel bir konudan amerikanın keşfi gibi sorduğunuzdan belki iyi niyetle sordu.Ayrıca yazdığında şimdi bana bilgi mi vereceksiniz? diyorsunda.Amacın zaten bilgi vermemiz değil mi? Bence alınganlık etmişsiniz.Amaç bilgi paylaşımı sonuçta...

ziyaretci

Öncelikle şunu belirteyim, telefondan yazıyorum bundan önceki en son cevabinızı benim bundan önceki en son cevabımı gönderdikten sonra gördüm.

Şimdi birisi bana adin ne diye sorarsa ben alınırım cevap veririm.

En son yazdığınız cümle "amaç bilgi paylaşımı"  budan önceki cevabımı tekrar okur musunuz? Bakalım vermek istediğim ana fikri görebilecek misiniz?

ayhan_eee

Ben okudum ve anladım ama size sorulan soru adın ne gibi değil.Şöyle düşün birde,teşbihte hata olmaz unutmadan,küçük çocuk adını söyleyemezse birisi sorar ona sana adını öğretmedilermi diye değil mi?Bu konuda benzer şekilde temel.

ziyaretci

O zaman size şöyle bir soru sorayım, amacın bilgi edinmek olduğu bir yerde öyle bir sorunun sorulması sizde ne uyandırır?

ayhan_eee

Ben olsam demekki çok temel bir konuyuş.Öğrenmem lazım derim.Uzatmaya gerek yok bence

ziyaretci

Sizce uzatan soruya soruyla karşılık verenmidir? Yoksa bir önceki cevabında o  soruyu adın ne gibi algılayamayız deyip adın ne üzerinden örnek verip, o kişini avukatlığını yapan mıdır?

uveren

Alıntı yapılan: gerbay - 21 Aralık 2012, 00:59:31
offf... offf..

arkadaşlar hadi gidip uyuyun, güzel bir uyku çekin..

+1

Forumda bir yere yazmıştım OKB diye :)

Herkese iyi geceler.
6.yüzyılda doğan kız çocuklar cahilce gömülüyordu. 21.yüzyılda kız/erkek farketmeden, doğamadan medenice öldürülüyor.  "1-Güneş katlanıp dürüldüğünde, 2-Yıldızlar bulandığında, 3-Dağlar yürütüldüğünde, 4-Kıyılmaz mallar bırakıldığında, 5-Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında, 6-Denizler ateşlendiğ