Yasal windowsu nasil laptobuma kurarim?

Başlatan vedo35, 22 Aralık 2012, 15:57:35

vedo35

Arkadaslar Hp pavilion marka laptobum var 320gb hardiski bozuldu icindeki windows la beraber cope gitti. Ben kendim hardiski satin alip windowsu kurmak istiyorum. Elimde internetten indirdigim yasal olmayan win 7 var ama bu laptoptaki windows yasaldi ve arka tarafinda windowsun seri numarasi falan var. Ben bu seri numarasini tekrar kullanip windows'u nasil kurarim?  Yani nasil orjinal yasal windows haline getirebilirim? Yardimci olursaniz cooook makbule gececek. Simdiden teseekurler. (Win-7 home premium)
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

serhat1990

Windows' u indir . Orjinal halinin şifresi elinde olan versiyonu indir kur . Sonrasında windows ' un ürün etkinleştirme anahtarını girerek orjinal yapabilirsin diye düşünüyorum .

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sistem uzantısında en altta windows etkinleştirme bölümü var . Oradan yapılabilir tahminimce .

İyi çalışmalar .

POWER

tabiki elindeki key numaralarını kullanarak orijinal hale getirbilirsin.
TB6BKG

kudretuzuner

Merhaba
İlk sahibi sizseniz CD'si olması lazım,en azından ben öyle biliyorum.(kurtarma diski adı altında ben de var)format atıp yeniden kurmak için kullanmaktayım.
Amatör

vedo35

Cevaplar icin cok tesekkurler arkadaslar. Laptop alirken maalesef windows cd ni vermiyorlar. Sadece arkasinda yasal olduguna dair seri numara ve lazer etiketi hepsi bu. Hard diskin ikinci paritition kisminda win-7 nin  recovery dosyalari vardi windows sapitinca oradan windowsu ilk kurulum seklindeki gibi kuruluyordu. Ama disk oldugu icin oda gitti tabi  :'(  Ben icinde hic windowsu olmayan hardiske internetten (microsoftun web sayfasi galiba) windowsu nasil indirilir bilmiyorum ama elimdeki  kopye (illegal)  windows home premium cd sinden kurup ondan sonrada o bahsettiginiz cd key degsitirme kismindan girip arkasindaki cd keyi girince yasalmi olacak?  Arkadaslar bugun buradaki bilgisayarcilara sordum adam 320gb lik diske 50 euro kurlumada 50 euro istedi. Halbuki ben ebaydan 52 euroya 500gb disk alip kendim bu isi   ucuz sekilde  halletmek istiyorum. Tabi yasal olmasini istiyorum arkasinda yasal key im var zaten.  Bu ara hepinize simdiden hepinize mutlu yeni yillar dilerim.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

cevat1

Yeni diskinizi alın, üzerine Windowsu kurun sonra
seçenek 1 : 0 212 33 66 999 numaradan microsoftu arayın .Bilgisayarın altındaki etiket numarasından yardımcı olurlar.
seçenek 2 : Bilgisayarınızı yeni aldığınızdaki  windows ürün etkinleştirme numaraları microsoftta kayıtlı zaten , yeni  windows kurulunca telefonla etkinleştirme seçeneğini seçin, windows size bilgisayarınızdaki parçaların kod numaralarını  verecek, onları telefona kodlayacaksınız daha sonra aynı şekilde microsoft etkinleştirme robotu, windowsu  etkinleştirme numaralarını verecek o numaraları windowsa tanıtırsanız ürün etkinleştirilmiş olur,

İyi çalışmalar, kolay gelsin...

vedo35

Cevat cevap icin tesekkurler dedigim gibi laptop alirken burada (hollanda) ben hic win-7 orjinal diskinin verildigini gormedim. Ben bu ham diske elimdeki illegal windows u kurup oradan telefonla yada internet uzerinden etkinlestimeyimi kullanmaliyim?

cevat1

Telefonla etkinleştirme yapacaksınız. İnternet üzerinden ürün anahtarı olmadığı için olmaz. Microsoft 'un  destek bölümünü arayın, size yardımcı olacaklar. Çekinmenize gerek yok. Onlar sizi yönlendirirler.

Neticeyi yazın.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...

Kazım

Benim ACER bilgisayarımda lisasnlı windows7 var ve alırken çeşitli cd ler vardı ancak win7 cd si yoktu.Sürümü Win7 Home Premium.internetten indirdiğim aynı sürüm Win7 yi kurdum otomatik lisanslı hale geliyor hatta xp de yükledim.Old versiyon olduğu için lisanlı hale geliyor otomatik.Ancak bu nasıl böyle oluyor bilmiyorum doğrusu - araştırmadım

vedo35

Tamam, 500gb disk satin aldim gelsin adamlari arayip sonucunu burada yazacagim. Ilgilenen arkadaslara kalpten tesekkurlerimi arz ederim.

YK44

Türkiyede de artık alınan laptoplarda windows kurulum cd si genelde vermiyorlar.Herhangi bir lisanslı yada lisanssız kurulum cd si ile kurulumu yapmalısın zaten kurulumu yaparken sana lisans numarası soracak yada sonra etkinleştir diyecek, ister lisans numarasını o anda gir istersen sonra serhat 1990 arkadaşımızın dediği gibi gir hiç fark etmez windowsun yasal lisanlı olur.

Burada dikkat etmen gereken bir konu var orjinalinde windows un hangi sürümü var ise onu kurman yani kurmuşken azcıkta windowsu yükselteyim dersen orjinal lisans anahtarını kabul etmez hatta o harddiski tekrar formatlamadan senin önceden kullandığın windowsu bile kurmaz çünki windows hiçbir zaman bir alt sürümünü üzerine kurdurmaz.

vedo35

Sorunu soyle hallettim. Interneten 500gb disk aldim laptopa monte ettim. Internetten yasal olmayan win 7 home premium 32 bit surumunu indirdim ( img formatinda ) dvd den kurdum. Altta yazili olan win 7 nin yasal seri numaralarini girdim  aksilik bu ya benim numarayi yedi ama 1 aylik aktif yapti. Daha sonra aktif etmek icin aktif eti tikladim.  Telefonla aktif edecegimi sectim. Bulundugum ulkedeki microsoftun ucretsiz servisini aradim.  telefona robot sekreter cevapladi istedigi numaralari girdim. Daha sonra 8 guruplu olmak uzere verdigi numaralari ve harfleri yazdim. windows  yasal hale geldi. :) merak edenlerin bilgisine..

t2

Bulunduğunuz ülke nedir? nolur nolmaz. biz de gerekirse orayı arasak

GreeN

http://download.microsoft.com/download/8/3/7/83712767-395c-4327-8e87-38be7b0cf75f/KeyUpdateTool_enu.exe

Windows Xp sp3'lü (+winrar vs.. entegre edilmiş) aktivasyonu yapılmış windowsu kurup yukarıdaki araçla  orjinal ürün anahtarını giriyorum.
Zaten aktivasyonu yapıldığı için tekrar aktivasyonla uğraşmıyorum.
Terörü Lanetliyoruz.

vedo35

Bulundugum yer hollanda. Win XP li baska bir laptobum var ondada ayni sorun vardi
  Ama hic ugrasmadim. Dedigin iyi oldu bir ara onuda ilacli olmaktan cikarip yasal yapayim
Verdigin bilgiler icin tesekkurler.