Adam gibi Bir "PDF Writer" Arıyorum

Başlatan Mucit23, 25 Aralık 2012, 11:30:03

Mucit23

Çizdiğim PCB leri PDF olarak Kaydetmem gerekiyor. Bugün Tam 3 adet pdf writer programı denedim. Denediklerimin hepside pdf dönüştürme işlemi sırasında boyutlarda küçültme yaptı.

Sorunun bu  programlardan kaynaklandığına eminim çünkü pcb çizdiğim programların kendi pdf yapma özelliklerini kullansam boyutlarda değişme olmuyor. Fakat bu işime yaramıyor malesef. Çok kısıtlılar.

Önerebileceğiniz bir program varmı

t2

Daha önce bir arkadaş bu duruma el atmış ve önemli bir yanlışımızı bildirmişti.
Sorunlar aslında pdf programından kaynaklanmıyor ayarlarından kaynaklanıyormuş. Ölçekleme ile ilgili ince ayar varmış. bunu bulabileceğinize inanıyorum. Bana uzun zamandır lazım olmadığı için aklımda değil.

Şöyle bir şey:

iruraz

muuzoo

Şimdiye kadar bu durumlar için hep cutepdf kullandım ve bir sıkıntı olmadı. Kağıda çıktı alırken ölçekleme ayarına dikkat edin. Sizin işi büyük ihtimalle o bozuyor.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Mucit23

Hocam bende daha önce hep cute pdf kullanıyordum. Daha önce hiç dikkat etmemiştim açıkçası. Başka programlarda denedim sorun hep aynı.

host images

Andromeda

Programlarla ilgisi yok.
adobe de yazdırırkende problem oluyor , eğer sağ taraftaki yazdırma seçenekleri ayarlanmaz ise. gözle farkedilmiyor ama entegre ayakları oturmuyor..bir seferinde plaketi bastırdıktan sonra neden entegre oturmuyor diye kendime sormuştum.. :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

KaraBekir

"Maksimum PDF gücü" için Acrobat XI Pro kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Mucit23

Hocam cute pdf nin yazdırma ayarlarında bir problem görünmüyor. Ölçülendirme %100

Adope readerde ayarlar nasıl olmalı. Ben bu şekilde yazdırıyorum.

photo sharing

Erol YILMAZ

Size Options  Actual size da olmalı...
Aksi halde ölçü kayar...

Kazım

Nitro PDF Reader Kullanınız . Ares ile Printer Sekmesinden Nitro Pdf Creator ( Reader ) Seçilecek. Başka Herhangibir ayar yapılmayacak.Yalnız Pcb resimini kaydıracak veya çoklayacaksansız ares ekranında bunları düzenleyip onadan sonra pdf dosyasını oluşturun.Zaten kaydırma direk Printe basınca areste print ekranında direk resmin üzerine tıklayınca oluyor.sadece çoklayacaksanız Ares çizim ekranına çoklayın

serdararikan

NovaPDF öneririm.netten bulamazsanız upload edebilirim.

speak48

http://www.pdfforge.org/
free
sanal printer olarak çalışır.
heryeden baskı yapacağınız şeyi pdf olarak kaydeder.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: speak48 - 25 Aralık 2012, 17:26:54
http://www.pdfforge.org/
free
sanal printer olarak çalışır.
heryeden bakı yapacağınız şeyi pdf olarak kaydeder.
+

homer380

GreeN

Terörü Lanetliyoruz.