Ubuntu'nun 12.10 sürümünde casusluk

Başlatan subram, 26 Aralık 2012, 20:37:03

subram

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

KaraBekir

İyiki bu haberi paylaştınız, Ubuntu kurmayı düşünürken bu haberi okuduğum iyi oldu. Yerine Linux Mint mi düşünsem acaba?

subram

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

metaltrrocker

Benim linux distrosu olarak tavsiyem fedoradır
:-) gnome a ısınamadım birturlu:-)

Seckin ALAN

işini bilmeyenin kaleminde çıkan bir yazı. Bunu gizlilik ayarlarından pasif hale getirebiliyorsunuz. Ubuntu en azından kapatma seçeneği sunuyor. Windows alexa için böyle bir seçenek sunmuyor :)
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

Yuunus

windows bu işi yıllardır yapıyor kimse de kullanmaktan vazgeçmiyor(tespit etmekte zor, neden mi; çünki kodlar kapalı), eğer ubuntu da windows gibi iyi destek sağlarsa eminim kullanıcılar ubuntudan da vazgeçmeyecektir. Sanırım problem firmanın ne kadar büyük olduğuyla alakalı. 8)

Saruman

Bende dell'in i7  ( 2670q) 2.30 GHz işlemcili 6 GB RAM'li laptopu var, inanır mısınız bazen acaba bu makine pentium 3 mü dediğim oluyor. Orjinal windows 7 home premium var , XP kurmamak için zor tutuyorum kendimi.

subram

i5 2450M CPU 2,50GHZ 4GB RAM

bilgisayar bazen donuyor. 7 aylık bilgisayar. ESET NOD32 kurulu. haftada bir virüs taraması yapılıyor. CCleaner ile 3-4 günde bir temizleniyor. son noktadayım bende artık. Windows çok "kasıyor"

Saruman

Benimki de bazen kitlenip kalıyor.

Lanet olasıca güncellemeler otomatik açıldı kafasına göre, ondan sonra çalıştır windows'u çalıştırabilirsen.

Ben i7'nin hiç bir kaymağını göremedim daha.

Tagli

Sorun Ubuntu'daki dash'e (adını doğru mu hatırladım?) mi özel? Ben Xubuntu kullanıyorum, onda da benzer bir durum var mı acaba? Gerçi ben 12.04'teyim, yani LTS'yi takip ediyorum ama ilerisi için soruyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

Seckin ALAN

doğrudur tagli. Bu mp3 aramalarını amazona gönderiyor. tek olay bu kolayca kapanabiliyor. Ben linux kullanıcısıyım uzun zamandır. Üzerinde python,c++ ile yazılım geliştiriyorum çokta güzel.

Almanyada bir sunucu kiraladım. Web+Veritabanı ve benim yazdığım birkaç python scripti 120 mb falan ram yiyor. linux'a geçmenizi tavsiye ederim. Ama şuda bir gerçek mcu üreticileri destek çoğu zaman.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

TA7R

Windowsun bize dosu bıraktıran ilk sürümü yanılmıyorsam 3.1 idi ve hdd de kapladığı yer  kb ile ifade edilebilecek kadar küçük idi , kağnı arabası SX386 larda 128mb ramla canavar gibi çalışıyordu ..  Aradan geçen zamanla ne oldu ?
Bilgisayarlar Ferrari kadar hızlı ama Windows obez ve çok yavaş ... Win 8 ile yapıp win 3.1 ile yapamadığımız ne var ? 
İlerleme ,bu mu dur ?
Bence tam tersidir , programın kapladığı yer küçülmeli , yaptığı iş büyümeli ve hızı artmalı idi .
Nitekim işlemcilerdeki durum budur.
Windows başlı başına skandal ve rezalet bir program .

diot

Linux cular, windowsu yerden yere vurmuşsunuzda niye linux u kullanayım onu yazmamışsınız.  Kullandığım programların ve donanımların hiç birinin linux desteği yok işime yaramayan sistemi niye kullanmalıyım.  Bunu açıklarmısınız. Güvenlik açığından bahsediyorsunuz linux un güvenlik açıkları nolacak. Veri göndermesini istemiyorsanız çekersiniz internetin fişini olur biter.  Alexa konusu ayrı bir konu, onu engelliyemiyorsanız napalım. Ben yıllardır widows u kullanırım gerçek anlamda bir sıkıntı yaşamadım buna karşılık Linux konusunda bir çok şıkıntım oldu. İsterdim ki  mac os kullanayım. ondada destek sorunları yaşadım.  Windows un performans sorunları evet var, haklısınız ama bununda çözümü var arkadaki gereksiz ve kullanılmayan onlarca hatta yüzlerce çalışan servis ve programı sistemden çıkarırsanız bir sorun kalmıyor.

Erol YILMAZ

Windows XP den bi adım ileri gitmeye gerek duymuyorum... bi de microsoft un baskıları olmasa...

diot

Alıntı yapılan: Allegro - 27 Aralık 2012, 09:50:09
Windows XP den bi adım ileri gitmeye gerek duymuyorum... bi de microsoft un baskıları olmasa...

+1 Aynen.  kullanacağım en yüksek işletim sistemide windows home premium 64bit. Onuda temizleyip gereksiz servisleri kaldırıp kullandığımızda bir problem yok. Millet herşeyi yüklüyor Aman olmuşken ultimate olsun hadi office 2010 da kuralım , full video kodekleri olsun , 4 tane downloader kuralım, 3 tane browser kuralım . Bu antivürün yanına şu anti virüsüde kuralım, şunuda kuralım bunuda kuralım vs.vs.. derken sistem öyle bir şişiyorki, ondan sonra cpu hizmet veremez duruma geliyor.  Kabahat microsoftun ve windowsun. Vurun abalıya. Burda önemli olan neyin yettiğidir. Kullanılmayacak olanı hizmeti çalıştırmanın anlamı var mı?

Ben 4 tane anti virüs programı kurulu pc gördüm. sonra sahibi benim pc yavaş diyor :)