STM32F4-SSD1289 MikroC Üçlüsü Olur mu?

Başlatan Firzen, 31 Aralık 2012, 15:25:29

Firzen

Merhabalar;

Geçen Gün Ebaydan 3.2" TFT LCD ekran aldım.İçinde SSD1289 sürücü var.
Bunlarla birlikte Elimde bulnan STM32F4Discovery kitini denemek istiyorum.Fakat elimde bulunan MikroC kütüphanesinde maalesef bu sürüceye uygun library yok bende libstcok diye Mikroe nin kendi kütüphane sitesinden bir tane driver buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.
Bu driver PIC için diyor ama kütüphane içeriğine baktım sanırım hepsi için aynı olabilir?Sorumda asıl bu kısımda başlıyor zaten bu kütüphaneyi kullanarak acaba stm32 ekranında bir yazı vs... bastırabilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Kütüphane;
http://www.libstock.com/projects/view/373/lcd-driver-for-ssd1289-chip
Kararsız...

LukeSkywalker

Bence çalışır gerekli düzenlemeler yapılınca.

Firzen

Sanırım bende artık herkes gibi zorunlu olarak KEile geçiş yapacağım :(
Birçok deneme yaptım çalışmadı mİKROc kullanarak.
Kararsız...

erhanmete

Alıntı yapılan: Firzen - 31 Ocak 2013, 12:29:07

code sınırını nasıl aştınız microc ye bende bakmak istiyorum ama 2k ile pek bişi anlaşılmıyor.

carirt

Alıntı yapılan: Firzen - 31 Aralık 2012, 15:25:29
Merhabalar;

Geçen Gün Ebaydan 3.2" TFT LCD ekran aldım.İçinde SSD1289 sürücü var.
Bunlarla birlikte Elimde bulnan STM32F4Discovery kitini denemek istiyorum.Fakat elimde bulunan MikroC kütüphanesinde maalesef bu sürüceye uygun library yok bende libstcok diye Mikroe nin kendi kütüphane sitesinden bir tane driver buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.
Bu driver PIC için diyor ama kütüphane içeriğine baktım sanırım hepsi için aynı olabilir?Sorumda asıl bu kısımda başlıyor zaten bu kütüphaneyi kullanarak acaba stm32 ekranında bir yazı vs... bastırabilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Kütüphane;
http://www.libstock.com/projects/view/373/lcd-driver-for-ssd1289-chip

geliştirme borduyla berber alırsanız derleyicide 50 dolar indirim var elektrovadiden alabilirsiniz

mesaj birleştirme:: 31 Ocak 2013, 12:50:26

Alıntı yapılan: erhanmete - 31 Ocak 2013, 12:36:56
code sınırını nasıl aştınız microc ye bende bakmak istiyorum ama 2k ile pek bişi anlaşılmıyor.

şu an için ilacı yok parayla almak gerekiyor

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: Firzen - 31 Ocak 2013, 12:29:07

Forumlarından yardım istediniz mi? Çalışmaması için bir sebep yok. Bu ekranın çipine yönelik C dili için yazılmış herhangi bir kütüphaneyi alıp kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ben az önce grafik lcd'yi aynı yöntemle çalıştırdım, mikroC'nin kütüphanesine bağlı kalmadan.

mesaj birleştirme:: 31 Ocak 2013, 13:42:47

Alıntı yapılan: erhanmete - 31 Ocak 2013, 12:36:56
Arm derleyicide kod sınırı 8k  :P

diot

ARM ler için KEIL e geçseniz iyi olur. keilde 1289 un kütüphanesini oluşturduk çünkü.

cengz

elektrovadi de bulamadım, cizgi elektronik var daha ucuz ama programıyla ilgili bir açıklama yok

carirt