805 paket smd kapasite

Başlatan bunalmis, 02 Kasım 2004, 11:28:36

z

SMD 805 paket, 100nF kapasiteyi DC 50V besleme hattında bypass kapasite olarak kullanıp kullanamayacağımı merak ediyorum.

Geçmişte sözkonusu özellikte bir kapasitenin 12V DC besleme hattında ateş çıkartarak patladığına şahit olunca smd 805 100nF kapasiteleri besleme hatlarında kullanmamaya başladım. Ancak yer sorunu nedeniyle tekrar konu gündeme geldi.

Aslında sorun bu kılıftaki smd kapasitelerin kaç volt için üretildiğini bilmememden kaynaklanıyor.

Konuyla ilgili tecrübelere yada bu kapasitelerin detaylı dökümanına sahipseniz paylaşmanızı rica ediyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Neyse biraz evel nette bir pdf buldum.

http://www.evox-rifa.com/stacked_smd_film_cat/stacked_film_smd.pdf

Özel sipariş vermeden bu iş zor galiba.

Senaryo:
Ankara Konya Sokakta herhangi bir malzeme satıcısına gidiyorum ve satıcıyla aramızda şu muhabbet geçiyor.

Müşteri: 20 tane  ERS 805 WUC 104 J100 5V alacaktım

Satıcı : Get işine len.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ahmetu

özdisan'ın sattığı 0805 100 nF kondansatörlerin kutusunda 63v diye yazıyor bilgin olsun.

Erol YILMAZ

805 mi 1206 mıydı ne. hangisi buyukse ondan kullanıyorum ates mates çıkarmadı dediğin gibi... Senin malzeme baska birsey olabilir.

otm

merhaba
Bahsettiğin smd kılıfları 1205 ve 1206 olmalı sanırım.1206 büyük olanı ben her ikisindende kullanıyorum.Ama 50v üzerinde kullanmak biraz sakıncalı.
üretici firma kataloğunda 50v oldukları yazılı.