gsm modül <-> sim kart arası smf05c tvs diyot hakkında

Başlatan tekosis, 04 Ocak 2013, 13:30:10

tekosis

selamün aleyküm arkadaşlar. sim900 gsm modül ile devre yapacağım. kendi geliştirme kitinde sim kart ile modül arasındaki data hattında smf05c tvs diyotunu kullanmışlar. acaba bu diyotu kullanmasam sıkıntı yaşarmıyım? yok sıkıntı olur derseniz bu diyotu smd olarak nasıl bulurum arkadaşlar?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

SERRO EFE

Ben farklı bir modulde çizimde olmasına rağmen kullanmadım gerçi kısa süreli test ettim ama bi problem çıkarmadı..

baykoyu

Hocam bende çalışmamda kullanmadım bir zararını görmedim ,şimdilik...

Klein

O diyotlar ESD için.   Eğer sim kartı takarken Statik elektrik boşalması olmamışsa , sıkıntı yaşamamış olmanız normal.

Sim kart takarken, söerken, soketi açıp kapatırken  topraklan yeter.
Elimde olacak. İlla takacam dersen gönderirim.

tekosis

arkadaşlar teşekkür ederim. klein hocam ilginize teşekkür ederim. şimdilik piyasadan bulma yoluna gitmeyi istiyorum. acaba bu ürünü sürekli olarak nereden bulabilirim? ya da muadili nedir?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

tekosis

arkadaşlar tekrar teşekkür ederim. klein hocam ben farnell yada digikey dışında Türkiye içinden yurt dışını beklemeden ulaşabileceğim firmaları demek istemiştim aslında ama hata bende meramımı düzgün anlatmadım. artık pcb'yi smf05 ile tasarlarım, duruma göre kullanırım.