windowsun yazıları küçüldü

Başlatan speak48, 09 Ocak 2013, 18:30:37

speak48

nasıl oldu anlamadım ama yazı yazarken tochpad klavye kısayolları birbirinemi girdi ne olduysa
windowstaki yazılar küçüldü yada benim gözlerim bozuldu.

önceki boyutlarıda tam hatrılayamadım  bi bakın yazılar normalmi

</a>
[/url]

Tagli

Ekran görüntülerinden pek anlaşılmıyor, bana normal gibi geldi. Ekran çözünürlüğü artmış olabilir mi? Bu durumda herşey küçülmüş gibi görünür.
Gökçe Tağlıoğlu

MC_Skywalker

Aşağıdaki resimdeki ayarları kontrol edermisiniz

Mucit23

Büyük ihtimal control (ctrl) tuşuna basılı tutup farenin tekerleğiyle oynamışsınızdır.

speak48

orjinal windows 7 için 1366*768 15.6 inç labtop taki
kendi ekran görüntülerinizi paylaşırmısınız bari ben karşılaştırma yapayım

mesaj birleştirme:: 09 Ocak 2013, 20:36:15

acaba picprojeninmi yazıları değişti
benim kafam karıştı
yazılıarım ufaldımı aynımı.

mesaj birleştirme:: 09 Ocak 2013, 20:40:03

sizdede yazılar bu boyuttamı view zoom 100de100
[/url]

muhendisbey

ctrl'ye basıp mouse'un tekerini kaydırırsan web sayfasına zoom yaparsın.
windows puntosu da MC_Skywalker dediği gibi ayarlanıyor.
Bir de çözünürlük kaynaklı olabilir ekran çözünürlüğünü büyütürsen yazılar küçülür.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

speak48

efem onları bizde biliyoz
bi gariplik var yada ben fazla şüpeci oldum yada gözlerim bozuldu

keni yazılarınızı gösteririseniz ben bi karşılaştırayım benimkine nolmuş

Tagli

Bana hala normal görünüyor.

Benim ekran çözünürlüğü 1920x1080. İndirdiğim resmi yan yana koyup karşılaştırdım.

Düzeltme: Ben istemesem de hosting dosyayı yeniden boyutlandırarak küçültüyor. Yine de fikir vermiştir sanrım.
Gökçe Tağlıoğlu

speak48

hımm peki sistem yazılarına biri bakabilirmi
[/url]
computer file yazısı fln

ziyaretci

speak48

teknikelektronikci

nedense bende bir problem göremyiorum ekran görüntülerinden monitör mü? bilgisayarmi acaba ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

erkan614

CTRL + Fare topuzu :))

şaka bi yana bi karışıklık yapmış olabilirsiniz sistem geri yüklemeyi tavsiye ederim

fatih6761

@speak48 hocam, çözünürlük ve DPI iyi gözüküyor. Monitör yerel çözünürlükte mi? Yani ekran için en uygun olan ( LCD'lerde en büyük olan ) çözünürlükte. Eğer yerel çözünürlükte değilse ekran kartı ölçekleme yapıyor olabilir. Dolayısıyla büyüklük değişir. 1366x768 için bu görüntü normal. Belki de önceden normal ayardan daha büyüktü siz ona alışmıştınız.