meb 7. robot yarışması istanbulda

Başlatan cengz, 11 Ocak 2013, 19:50:22

cengz

Uluslararası 7 nci Robot Yarışması Hazırlık Toplantıları Yapıldı.
Lise ve yükseköğretim seviyesinde mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, meslekî ve teknik eğitim gören öğrencilerinin endüstriyel otomasyon alanında ve robot teknolojileri konusunda yapılan tasarım prototiplerinin sergilenmesi amacıyla Bakanlığımızca 2007 yılından itibaren her yıl düzenlenen, lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı Robot yarışması düzenlenmektedir. 7 ncisinin İstanbul'da ve Uluslararası düzeyde yapılmasına ilişkin olarak 6-7 Kasım 2012 ve 26-27 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Şişli Maçka Akif Tunçel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde toplantı yapılmıştır.   Uluslararası 7 nci Robot Yarışması ön hazırlık toplantılarına Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ankara ve İstanbul'dan alan öğretmenleri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile okul müdürleri, üniversite ve sektör temsilcileri katılmışlardır.
Uluslararası 7 nci Robot Yarışması kategorileri Çizgi İzleyen Robot, Sumo, Mini Sumo, Temalı Robot ve Robotino olarak belirlenmiştir. Yarışma 01-04 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda yapılacaktır. 2013 yılının UNESCO tarafından Piri Reis Yılı olarak kabul edilmiş olması nedeniyle yarışmanın teması Piri Reis, sloganı da AHİCAN Keşifte olarak belirlenmiştir. Yarışma kılavuzu ile organizasyona ait çalışmalar devam etmektedir.
Yarışma ile ilgili diğer detaylar en kısa sürede yayınlanacaktır.

ziyaretci

Güzel, paylaşım için teşekkürler.

haydarpasamikro

İyi oldu. Ankara ya gitmekten yorulmuştuk:)
Geçen senenin Sumo Robot 2.si olmuştuk Haydarpaşa Teknik ve Meslek Lisesi olarak. İTÜ ile yarışmıştık. Ancak onlar 1. biz 2. olduk.
Geçen gün ana habere çıkmıştık. Derece yapan öğrencilerimizle  geçen ay TOKYO ya gitmiştik.
Üniversite ile Liseye yine aynı kategoride yarıştıracaklar yine.
Şimdi reklam yapıyorsun diyecekler ama..
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

LukeSkywalker

arduino-programmer

Paylaşım için teşkkürler.Biz Gaziantepten katılıcaz Özel Sanko Okulları olarak benim merak ettiğim şey şu robotino kategorisinde katılıcak olan okul var mı?

ground

Alıntı yapılan: arduino-programmer - 05 Nisan 2013, 16:31:56
Paylaşım için teşkkürler.Biz Gaziantepten katılıcaz Özel Sanko Okulları olarak benim merak ettiğim şey şu robotino kategorisinde katılıcak olan okul var mı?

Amaç bu cihazı satmak zaten :) Yukarıdan bağlıyorlar okulları..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..