Pic Yazilim, programlama, gomulu ce ve pcb cizim, vs icin ULTRABOOK uygun mudur?

Başlatan mech, 11 Ocak 2013, 20:37:37

mustafa_cmbz

ne alırsanız alın doğa ürün pc almayın....genellikle indirime girenler yada asıl fiyatının 100-200tl aşağısına satıyorlar ama sıkıntısı bitmiyor..

mech

çift vga çıkışlı ekran kartı istiyorum aslında. Bunun için de sanırım masaüstü almam gerekiyor. Ama yine de aklım     
heryere götürebileceğim uzun batarya ömürlü, windows 7 yüklü bir ultrabookta. Bir türlü karar veremedim. Sonuçta almak istediğim ultrabook 8gb ram 128gb ssd hafıza ve i5 ya da i7 işlemcili bir ultrabook. Sanırım elektronik tasarım programlarında bir sorun çıkarmaz. Çift ekran işini de belki bir usb çevirici ile halledebilirim.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

yildizelektronik

Sony vaio vpcse2f1/e modelini kullanıyorum çok memnunum. Full hd ekran 8gb bellek ve 128gb ssd disk ile herşeyi çok rahat yapıyorum. Notebook ama ultrabook kadar ince ve şarjı 5 saate yakın gidiyor. Ayrıca pc nin altına komple kağıt batarya takabiliyorsunuz o zaman 13 saat civarında gidiyor şarj.
İyi çalışmalar.

AsHeS

Benim tabletlerde merak ettiğim birşey var umarım bilen vardır şimdi stylus(ekran kalemi) kullandığımızda bu arkadaş elimizi de aynı anda algılar mı yani 10" bir tablette yazı yazıyoruz diyelim bileğimiz ekranın altına dokunduğunda oraya da noktalar,çizgiler vs. koyar mı ?

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: t2 - 12 Ocak 2013, 11:53:45
doğa ürün pc nedir hocam?

şimdi hocam yeni bir pc aldın diyelim...Arızalı çıktı napıyorsun geri gönderiyorsun firma daha yeni olduğu için ve sorunun kendilerinden kaynaklandığı için sana yenisini veyahut bir üst modelini veriyor...Fakaaat senden aldığı arızalı pc yi çöpe atmıyor...Onun tamiratını yapıp yine piyasaya 0 olarak sunuyor ama bunu yaparken hiç bir firma bu ürüm tamirden çıkma doğa ürün diye satmıyor...Ve genellikle birçok ürün geri geliyor...

Genellikle anakart arızaları olmuyor...Biz çok ciddi söylüyorum 15 tane pc satıyorsak 12 tanesi geri geliyordu...

aslında firma bunları satarken doğa ürün diye etiketleyip kutulayıp dağıtımını yapıyor ama uyanık firma sahipleri bu etiketleri saç kurutma makinesi ile söküp "0" ürün gibi satıyor...

dediğim gibi yine 100-200tl aşağı satılıyor...

mech

Arkadaşlar, İşlemciyi yoran, donanımı üst seviyede kullanan programları Ultrabook gibi narin bir bilgisayarda kullanabilir miyim? Kasma problemeleri ortaya çıkar mı? 128gb SSD hafıza ve 8gb ram ile i5 ya da i7 işlemci bunun üstesinden gelir gibime geliyor.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

peko

Alıntı Yapdoğa ürün pc

Doa ürünü; herhangibir nedenle servise giren cihazların arızalı parçalarının birebir sıfırı ile değiştirilerek tekrar çalışır hale getirilip , belirli indirimlerle satışa sunulmasıdır.
(DeadOnArrive)

mesaj birleştirme:: 15 Ocak 2013, 00:08:10

http://www.istanbulbilisim.com.tr/svd11213cxb-sony-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,36945.html

@YK44

Sony'i gerçekten çok beğendim.
Fiyat araştırması yaptınız mı ?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

YK44

Peko,

Benimde çok hoşuma giden bir ürün bir sony tutkunuyum ayrıca, bu ürün için en uygun fiyat şimdilik istanbul bilişimde umarım fiyatı biraz düşer.

peko

Bugün Lenovo IdeaPad u310 inceleme şansım oldu. Cidden çok güzel bi makine.

Sony 'i görmedim ama acaba mekaniğinde sorun olur mu diye düşünmeden de edemiyorum..
Özellikle ekranın arka kısmında flex kablolar görünür durumda, sıkıntı yapar gibi duruyor.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

F.T

7 senedir toshıba satellite kullanıyorum.5 sene daha sorunsuz gider. :)
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.