Pic Yazilim, programlama, gomulu ce ve pcb cizim, vs icin ULTRABOOK uygun mudur?

Başlatan mech, 11 Ocak 2013, 20:37:37

mech

Merhaba arkadaslar. Bilgisayarim bu islemleri kaldirmadigi be cok kastigi icin degistirmek istiyorum. Ultrabook ve Windows 8'de picbasic visual basic .net ares vb.  programlarda sorun yasar miyim (casper nivana ultrabook dusunuyorum)? Yoksa masaustu bilgisayar daha mi uygundur? Tesekkurler.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

kotan04

ultrabook yerine notebook yada gamebook kullanmanı tavsiye ederim ultrabook bildiğim kadarıyal ince tasarım ve batarya ömrü uzun ofis kullanıcıları için
kkkkoootttaaannn000444

metaltrrocker

Tek kelime'casper alma'. Onun yerine asus onerimdir Casper fiyat olarak avantajlıdır ama malzeme kalitesi okadar da iyi değil

mech

Peki Asus ultrabook alsam ve windows 8 yuklu olsa pic programlama devre tasarim vs. Kullanimlarda sorun yasar miyim.

mesaj birleştirme:: 11 Ocak 2013, 22:21:20

Notebooklarda bazi sikintilar yasadim. O yuzden pek sicak bakamiyorum.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

mustafa_09

win 8 de bazı elektronik programları çalışmıyor bilgin olsun geçengün win 8 yükledim program yüklemeye başladım hangi program olduğunu hatırlamıyorum ama kurulum başlamadı tekrar win 7 ye döndüm.

fgokcegoz

Bende aşağıdaki notebook u alalı 1 hafta olmadı. Fiyat & performans oldukça iyi. Ultrabook tan uzak durun derim...

http://www.hepsiburada.com/liste/lenovo-z580a-intel-core-i7-3632qm-22ghz-6gb-1tb-156-tasinabilir-bilgisayar-59-347087/productDetails.aspx?productId=bd301700&categoryId=98

Ayrıca Windows8 ile microsoft, işletim sisteminin kontrolünü iyice kendine almaya çalışmış. Kontrol sende değilmiş gibi hissediyorsun. Performans olarak win7 den iyidir belki ama kesinlikle win8 yerine win7 kullanmanı tavsiye ederim. Yakın zamanda görülecek ki, win8 in istikbali vista gibi olacak... :)
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

mcan

Ekran çözünürlüğü mininmum hd+ olmalı .Bana çizim için ve kod yazarken çok gerekli olan birşeydir çözünürlük.

rkinaci

Donanımı iyi bir notebook+ssd disk. Geçenlerde yazmıştım 2 senelik samsung R620 model laptopa corsair 120 gd ssd taktım sata 2 destekli olmasına rağmen o kadar çok hız farkı oldu ki. Kesinlikle ssd takılmış bir sistem öneririm.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!

fgokcegoz

Alıntı yapılan: gerbay - 11 Ocak 2013, 23:49:27
asus un donanımı vs. iyi ama kasa problemi var, sakın asus alma.. bizdeki 3 (yazı ile üç) asus un da kasası dağıldı, bu asusların kronik problemi. yetkili servise götürdük, problemi bildiklerinden dolayı kasayı ücret almadan değiştirdiler ama yeni kasalar da dağıldı.. artık dell alıyoruz, bakalım bunlar ne kadar gidecek..

Gerbay hocam bende iş yerinde asus kullanıyorum. Kasası çok sağlam duruyor. 1.5 sene falan oldu alalı. Performans olarakta gayet iyi gibi. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Dell markasının en güzel yanı teknik servisi sizin bulunduğunuz yere gönderiyor. Buda demek oluyorki, dell bilgisayarlar o kadar dandik ki, sattıkları ürünün peşinde teknik servis elemanları gezdiriyor...
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

rkinaci

Hocam servisin yerinde olmasıyla ürünün kalitesini kıyaslayamazsınız yanlış olur. Yerinde servis bir hizmet şeklidir ve bazı firmalar için prestij bazıları içinse gereksiz birşey. Çalıştığım fabrikaya sürekli almanya, italya, belçika'dan mühendisler ve servis elemanları geliyor. Gerçekten ilginç bir şey ama gelenlerin %90'ı dell geri kalanı da fujitsu siemens (daha çok almanlar milliyetçilikten sanırım biraz) kullanıyor. Tabiki bu kişilerin bu ürünleri kullanması kalitesini belirlemez ama endüstriyel hizmet verilen bir alanda kullanılan ürünler olması ve tercih edilmesi bu ürünlerin ister istemez kalite ve dayanımının yüksek olmasını gerektiriyor.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!

kantirici

asus n56 serisi hd ekran ve diğer bileşenleri ile iyi bir alternatif.

metaltrrocker

2000 tl civarında Monster laptop da alabilirsiniz aslında yeni geldi aklıma.eskisini 300tl ile indirimli alıyor.En güzel özelliği de opsiyonel donanım özellikleri..

muratdu

7 yıldır kullandığımız bir Asus (A2500H) laptop var. sol menteşesi gevşedi, kırılacak gibiydi, tamir ettim, şimdi de sağ menteşe aynı durumda. Almadan önce menteşe kısımlarına dikkat edin, biz o zaman düşünemedik.

YK44

Gerbay hocamıza şiddetle katılıyorum 2 adet asus aldık biri daha ilk yılda sol ekran menteşesini kırdı öbürüde hakkın rahmetine ulaştı.
Ama benim her zaman ilk tercihim sony her şeye rağmen ikinci tercihim asus.

Bende laptopumu değiştirmek ve ultrabook almak istiyorum, istediğim bebek şu;

Sony Vaio Duo 11 Ultrabook [Full Demo and Review]