Şerit LED Temini

Başlatan Erhan YILMAZ, 11 Ocak 2013, 21:53:31

Erhan YILMAZ

300 metre kadar şerit LED'e ihtiyacım var daha doğrusu fiyat araştırması yapıyorum. LED'in rengi v.s. hakkında bilgim yok sadece 50x50 model dedi arkadaşım zannediyorum 50cm başına 50 LED dizili. 2 yıl garantili olması da gerekiyormuş. İstanbul içerisinde ulaşabileceğim birileri var mı toptan fiyat alabileceğim yada yurt içinde 1-2 günde temin edilebilecek türden gönderen firmalarda olur.

halilgalic

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: halilgalic - 11 Ocak 2013, 21:58:37
http://ilker.com.tr/ karaköy/ist

Hocam sitede fiyat bilgisini göremedim tam olarak nedir metre başına fiyatı. Birde karaköy yazmışsınız ama perpa diye gözüküyor yerleri?

halilgalic

hocam fiyat bilgisi vardı kaldırmışlar tel ile irtibata geçebilirsiniz.

İlker Elektronik
+90 (212) 245 45 00
+90 (212) 244 32 19 (Fax)
Bankalar Cad. No: 3/B, 34420
Karaköy, İstanbul / Türkiye

Erhan YILMAZ

Hocam peki hali hazırda böyle bir ürün kullandınız mı? Yarın ararım inşaallah. Piyasada bu tür ürünlerin fiyatları nedir acaba? Ürün beyaz led şerit olacakmış metresinde 60 led bulunuyormuş aydınlatma amaçlı fiyatı düşük ve kaliteli olması önemli noktalar.

skara1214

hocam fiyatı bilmem ama osramın şerit ledleri kaliteli ama 2 sene garanti işi biraz yaş gibi
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

muhendisbey

Hocam 50x50 den çip büyüklüğünü de kast etmiş olabilir. 5050 modeli
http://www.ebay.com/itm/5M-Waterproof-5050-SMD-White-300-LED-Flexible-Strip-Light-Lamp-Tracking-Number-/110998672058?pt=US_Car_Lighting&hash=item19d80952ba

çünkü genelde standart birim başına 3 çipli ve 2 çipli gördüm, farklısı varsa karşılamadım.
Başka çip büyüklüğü olarak 3528 var bunun da çipi küçük.

mesaj birleştirme:: 11 Ocak 2013, 22:40:53

3 çipli olanlar m de 60 2 çipli olanlar m de 30
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Erhan YILMAZ

Çip olayı nedir hocam? Enerji verince yanmıyor mu bu ledler? Ayrıca sürücü entegresi mi var?

skara1214

karaşimşek gibi yapabildiklerin üzerinde belli sayıda led  başına bir çip koyuyorlar.Ama senin iş için çok önemli değil heralde
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: skara1214 - 11 Ocak 2013, 22:57:34
karaşimşek gibi yapabildiklerin üzerinde belli sayıda led  başına bir çip koyuyorlar.Ama senin iş için çok önemli değil heralde

Bilmiyorum aslında önemli olabilir model olarak 5050 denmiş.

muhendisbey

Çipten kasıt LED çipi yani birim başına led miktarı. Yani en kısa noktadan LED'i böldüğünde elinde kalacak LED sayısı. Bu sayı metrede 30,60 yada 120 gibi olmasını sağlıyor, + LED'i besleyeceğin akımın hesabında da gerekli.

Eğer karaşimşek değil genel aydınlatma amaçlı olarak döşenecekse 5050 daha uygun bir SMD boyutu.
Dekoratif olarak daha küçük boyutlar tercih edilebilir. Bu maliyetle ilgili.

Besleme için 12V SMPS iş görür. 300m'yi tek parça bulabilir misiniz açıkcası 5m den daha büyüğünü kullanmadım.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

OG

Alıntı Yap50x50 den çip büyüklüğünü de kast etmiş olabilir.
50x50 demek chip buyukluğu değil kasa buyuklugu demek. Yani ledin kılıfı 5mmx5mm.

free photo hosting
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

erkan614

bildiğin piyasada satılan şerit ledden bahsediyosun
işimiz o bizim metresi 1.5$ dan modelleri bile var ama bulman imkansız :) şuan 3.5-4.5 $ çinmalları 7.5$-12€ osram olanı var
2 sene garanti istiyosan 12€ luk osram kullancaksın geri kalanlar 2 sene dayanma garantisi yok hiçkimsenin lafına bakma garanti konusunda bana güven git 12€luk osram al
garanti istenen yerde ben öyle yapıyorum

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: erkan614 - 12 Ocak 2013, 11:18:29
bildiğin piyasada satılan şerit ledden bahsediyosun
işimiz o bizim metresi 1.5$ dan modelleri bile var ama bulman imkansız :) şuan 3.5-4.5 $ çinmalları 7.5$-12€ osram olanı var
2 sene garanti istiyosan 12€ luk osram kullancaksın geri kalanlar 2 sene dayanma garantisi yok hiçkimsenin lafına bakma garanti konusunda bana güven git 12€luk osram al
garanti istenen yerde ben öyle yapıyorum

He hocam işte o metresi 1.5$ olanlardan lazım :) Niye bulunmuyor hocam? Sordum bikaç yere 8.5$ gibi fiyatlar aldım şaşırdım. Perpaya gitsem araştırsam uygun fiyatlı bulabilir miyim? İsteyen arkadaş dedi 2 yıl garantili olacak diye satılan ürünlerin hali hazırda zaten 2 yıl garantisi yok mu kağıt üstünde de olsa?

muhendisbey

Alıntı yapılan: OG - 12 Ocak 2013, 08:19:43
50x50 demek chip buyukluğu değil kasa buyuklugu demek. Yani ledin kılıfı 5mmx5mm.

SMD LED olduğu için LED çipi olarak anılıyor piyasada. Düz şerit LED'lerde zaten direnç ve SMD LED kombinasyonu.