Bilgisayarıma format attım yavaşladı?

Başlatan Firzen, 17 Ocak 2013, 12:54:35

Firzen

Merhabalar Arkadaşlar;
dv6-6c03st Model laptopum var.Çok fazla Hp yazılımı ve home premium olmasından dolay laptopa format attım ve Ultimate yükledim.Fakat formattan sonra bilgisayar daha bir yavaşladı geldi.Halbuki derecendirme falan hepsi aynı tek farkı Hp toolsların olmaması.
Sizce nedeni nedir?
Kararsız...

OG

Bir ihtimal,
Hp toolsların içinde anakartın chipset driverları falan varsa kurulmamış olur ve yavaşlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

elektroacemi

İslemsinin ve RAM ın yüzde kaçını kullandığına bakabilir misin. Ultimate , Home Premium dan daha fazla RAM kullanabilir.

Firzen

Ram'in %30nu kullanıyor

Sayın yönetici acaba HP toolasları kurmamı mı önerirsiniz?
Kararsız...

ULAGA

Aynı zamanda, sürücülerin güncel olduğuna da emin ol.
Belki o HP araçlarının içinden bir tanesi, sürücüleri daim olarak güncelliyordur.

OG

Alıntı Yapyönetici
Arkadaşım bu vasıfla yazmıyorum ki neden öyle hitap ediyorsun,

Chipset driverlar kurulmazsa cihaz çok yavaş çalışır.
Ekran kartı driver ı gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

cengz

diğer partionlara atmadıysan oralarda sistemi yavaşlatan virüs olabilir

Firzen

Kusura Bakmayın Sayın OG alışkanlık :)
Diğer Bölümlere attım şimdi Toolsları kuruyorum umarım düzelir.
Kararsız...

elektroacemi

Aygıt yöneticisinden kontrol ettiniz mi, sürücüsü yüklenmemiş aygıt var mı ?

Firzen

Sürücülerimin Hepsi Yüklü Şimdi HP Cool Sense ve Power Management Yüklüyorum.CoolSense Yükleyince bilgisayarın sesi bile değişti.Belkide Sayın OG nin dediği HP Toolslardan kaynaklı olabilir.

mesaj birleştirme:: 17 Ocak 2013, 14:05:59

Evet Arkadaşlar Konu HP nin kendi yazılımlarından kaynaklıymış...
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Kararsız...

erhanzeynel

Power management, Hp güç yönetimidir.
Yeni nesil neredeyse tüm laptop işlemcilerinde speedstep (hız basamaklama) kullanılır.
Siz bir .txt dosyasıyla çalışırken işlemcinin hızını düşürür, tasarım dosyalarıyla uğraşırken hızı arttırır.

Benim hızım hep yüksek olsun derseniz çoğu makinede biostan ayarı var. Ama pilin çabuk bitmesine sebep olduğundan önermiyoruz.

Çoğu cihazda üreticinin power management programı yüklü olmadığında speed step beklenen performansta çalışamıyor.

Coolsense fan yönetim programı. Laptopun en sesli (bazı durumlarda hoparlörden bile daha sesli) parçası olan fanları yönetir.

yusufburak

Bazı bilgisayarlar da geç randuman veriyo :S Mesela bende bi bilgisayara format attım 1 hafta sonra çok iyi çalışıyodu ama ilk gün n'aptım ben diyodum :)
Öğretici aranıyor :)