Rotary encoder swith arıyorum türkiyede nerede var acaba?

Başlatan zamzam23, 20 Ocak 2013, 16:26:35

zamzam23

şekildekine benzer, gray code cıkıs alabılecegım rotary encoder arıyorum. Nerede bulabilirim?

Tagli

Dükkan ismini hatırlamıyorum ama Karaköy Pasajının zemin kat çıkışının orada bir yerden almıştım. Bu çıkışın Abed Han çıkışlarından biriyle kesiştiği bir aralık var, manav ve bir de köfte ekmek tablacısı var, oradaki dükkanlardan biriydi.

Ancak bunun kolay bulunan bir parça olduğunu sanıyorum. İnternette de rahatlıkla bulabilirsin. Bir örnek
Gökçe Tağlıoğlu

zamzam23

Alıntı yapılan: Tagli - 20 Ocak 2013, 16:35:18
Dükkan ismini hatırlamıyorum ama Karaköy Pasajının zemin kat çıkışının orada bir yerden almıştım. Bu çıkışın Abed Han çıkışlarından biriyle kesiştiği bir aralık var, manav ve bir de köfte ekmek tablacısı var, oradaki dükkanlardan biriydi.

Ancak bunun kolay bulunan bir parça olduğunu sanıyorum. İnternette de rahatlıkla bulabilirsin. Bir örnek

bu sitede olanı bende buldum ancak çok zorda kalmadıkça bu siteden alış-veriş yapmıyorum. Adres tarifin için sağol. Karaköy bana baya uzak kalıyor. internetten alabileceğim başka bir yer arıyorum. yada aliexpressten alıp elinde atıl bekleten de olabilir aramızda. ondan da alabilirim.

ya da mecbur bende AE den alıcam. Tanesi 1 TL (neden linkini paylaştığınız siteden almıyorum?)

zamzam23

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 20 Ocak 2013, 17:13:29
http://www.dorukanstore.com/EC11E15244G1,PR-17915.html
böyle birşey buldum eğer ilginizi çekerse.
Teşekkürler.

Verdiğiniz linkte "swith" ve "bushing" ifadeleri var.

Switch tamam zaten aradığım şey, ama bushing nedir sizce?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

zamzam23

Alıntı yapılan: OG - 20 Ocak 2013, 18:46:31
bushing mi pushing mi (basmalı butonu)
bushing yazıyor bende anlamadım.orjinal websitelerinde de bushing yazmakta.

http://www.alps.com/WebObjects/catalog.woa/E/HTML/Encoder/Incremental/EC12E/EC12E2420801.shtml
"With Bushing Type"

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

polleme

Rotary encoder nedense çok pahalı. Yeni nesil bazı mouse'ların içinde ortadaki tekerleğin altında rotary encoder kullanılıyor. O tekerlek sürekli dönebilen bir tekerlek. Ben geçenlerde bir mouse içinden söküp test etmiştim. Elinizde işe yaramayan mouse varsa söküp kullanabilirsiniz.