Basic4Android Enterprise Edition %50 indirimli

Başlatan sigmoid, 21 Ocak 2013, 12:07:12

sigmoid

dün forumdada yazdığım gibi akademik lisans satın aldım. Lisans bilgileri bugün elime ulaştı.

Basic4Android Standart Edition 49$
Basic4Android Enterprise Edition ise 99$ aradaki fark destek süresi Standart editionda 2 ay, Enterprise editon da ise 2 yıl boyunca ücretsiz upgrade sunuluyor.

Temel mantık visual basic diline benzer bir dil ile hiç java bilmeden Android telefon ve tabletler için program yazabiliyorsunuz. Çalışma mantığı basit sizin basicte yazdığınız kodları arka tarafta java koduna çevirip derliyor. Derlenen program runtime istemiyor.

Enterprise editionı %50 indirimli almak isteyenler olabilir diye bana gelen indirim kodunu sizinle paylaşıyorum. Şu işlerimin yoğunluğu bitsin, forumda basic4android dersleri anlatmayı düşünüyorum.  İndirim sadece Plimus üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli. Paypal ile yapılan alışverişlerde malesef geçerli değil.

You can share this coupon in any way you like, including mail, online sites,
Facebook, Twitter and so on.

Your coupon code is: ddjqtj

The purchase page link is: http://www.basic4ppc.com/android/purchase.html
How does it work & terms:
- User goes to the purchase page and clicks on the Plimus button.
- User enters your coupon code in the coupon field in order to receive the
50% discount.
- After purchase you will receive a notification mail.
- This offer can be terminated at any time.
- Only new customers can use the coupon.
- A coupon code can be used for up to 20 times.

sigmoid

Herkesin kendi tercihi, ben işletim sistemine, antiviruse ve birkaç ufak tefek yazılıma para verdim. Almadan önce sitelerindeki fiyat yerine promosyonun olup olmadığını kontrol ediyorum. Norton Utilities 50$ ama promosyonla 10$ satın aldım.

Şu anda programın en son versiyonu 2.5 ve nesne tabanlı programlamayı destekliyor. Eski programlarda öyle bir şey yok. 2 yıl boyuncada ücretsiz upgrade imkanı.Forumdaki örnekleri dowload edebilmek içinde lisanslı kullanıcı olmak gerekiyor. Ben bu işi hobi olarak yapıyorum. Öğrenmek ve hobi olarak yapanlar istediklerini kullanabilirler. Fakat bu işi ticari olarak yapıpta lisanssız kullananlara diyecek sözüm yok. Herkesin kendi tercihidir.

Yazılımın fiyatı ulaşılabilirse ve işimi görüyorsa lisanslı yazılım kullanırım.

OG

sigmoid

Programın tanıtımını da bekleriz.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

cengz

programın kullanımıyla ilgili kaynak varmı, gerçi help dosyası mevcut ama ben şöyle örnekli bir kaynaktan bahsediyorum

sigmoid

Help dosyası var, ayrıca forumda gezerken bir kursun kurs dökümanlarınada rastladım. Şu yoğunluğu atlatayım tez zamanda derslere başlamayı düşünüyorum.

ArGeMaNiA

Alıntı yapılan: sigmoid - 21 Ocak 2013, 16:42:18
Yazılımın fiyatı ulaşılabilirse ve işimi görüyorsa lisanslı yazılım kullanırım.

Takdir ve tebrik ediyorum.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

t2

Bedava olan araçları editörü filan bunlar ağır gelirde kısa yoldan program hazırlamak gerekirse lisans alınması  isabet olur. ciddi işlerde masraftan kaçmamak gerek.

strom

Hocam acaba bu mantıkla çalışan c derleyicileride var mıdır? Biraz baktım googledan. Sanirim c ilede androide program yaziliyor (android ndk die bisey) Ama benim merak ettim bu programa benzer kendi idesi olan, bu is icin uretilmis bir cozum var mi?

sigmoid

C/C++ ile native kod yazılıyor. Native kod yazdığımızda donanıma özel yazmış oluyoruz ve performans artarken hedef kitlemizde azalıyor.

Ben ilk başlarda C# ile yazılıp yazılmayacağını araştırdım. Xamarin (http://xamarin.com/monoforandroid) adında bir yazılıma rastladım. Ama fiyatı $399 dolar. Sadece emulatorde deneyebileceğiniz free sürümüde mevcut. Benim çıkış noktam, kendi ihtiyaçlarımı görebilecek sqlite programları yazabilmek. inşallah bu hedefimede ulaşabilirim.

SERRO EFE

@sigmoid indirim kuponu için teşekkür ederim. Bende aldım programı :)

sigmoid

hayırlı olsun. güzel projeler çıkarman dileğiyle.