Kablosuz Mause arızası

Başlatan emrah, 22 Ocak 2013, 20:48:25

emrah

içinzde merak edip kablosuz mause tamiri yapan varmı ?

bende 2 tane arızalı mause var ve birisini tamir edecegim bu konudaki fikirlerinizi soruyorum.

mause pilini takıyorum ama içerisindeki led çalışmıyor sorun ledin karşısındaki 8 bacaklı okuyucu entegremidir ?  bunu bulabilirmiyiz ?

t2

Bende piranha marka mouse var çok ilginç.
Bu aslında hem alıcı hem verici. bilgisayar kapanınca lambası hiç yanmıyor.  Ucuz bir  alette bu harikulade özellik hoşuma gitti. pil kolay kolay bitmiyor.

bilgisayardaki ünite takılı değilse yine çalışmıyor. Anlaşıldığı kadarıyla bilgisayar ünitesi de hem alıcı hem verici oluyor. Zaten receiver yazmamış Tranceiver yazmış Belki sizin sorun da böyle bir şey olmasın? 

emrah

yapmaya çalstıgım mausenın pc ye takılan kısmı yanımda degil dediginiz gibide olabilir. birde onunla çalstırmaya çalışayım

t2

Bunların pcye takılan kısımları da birbiriyle uyumlu değil. hangisini kullanacaksanız onunkini takmalısınız

Kabil ATICI

"mause pilini takıyorum ama içerisindeki led çalışmıyor sorun ledin karşısındaki 8 bacaklı okuyucu entegremidir ?  bunu bulabilirmiyiz ?"

Kullanılan fareye göre değişiklik gösterebiliyor ama LED'in hemen karşısındaki 8 bacaklı entegre aslında yaklaşık 300 piksellik bir kamera. Ledin karşısında bir prizma var ve led ışığını kameranın altın aktarır. Mercek üzerinden de kamera yüzeyi okur. Bazı modellerde fare içinde iletişim ikinci bir entegre vardır bazılarında iş bu 8 bacaklı entegreye yüklenmiştir. Bulma işine gelince bu entegrenin üzerinde ürün adı vardır.
http://www.direnc.net/OPTICAL-MAUSE-SENSOR-ADNS2610,PR-7281.html aynısı olsa bile bir benzeri.
ambar7