STM32F407 ile mouse yapımı

Başlatan caglar, 30 Ocak 2013, 18:30:00

RaMu

İngilizce yok herhalde, aldığın kitin kabında küçük bir karton üzerine yazılı 3-5 satır var oradada yazıyor demo uygulamanın nasıl çalıştırılacağı, oradada 2 usb nin takılması gerektiği yazıyor. Sıradan söyleyeli bir işi ilk sefer yaparken problem çıkması doğaldır, öncelikle kiti hiç program yüklemediysen işin kolay zaten demo uygulama kitte mevcut yüklü, yok ben biraz kurcaladım başka program yükledim diyorsan (ki ben daha hiç program yüklemedim ama oda kolay birşey) bahsettiğim linkten fw içindeki demonstration ı karta yükleyeceksin, karta program yüklemeler kart üzerinde diğerine nazaran daha kalın olan usb konnektörü kısmından yapılıyor, bu konnektörle bilgisayara kiti bağladığında bağlı olan konnektörün yanında butonların olmadığı tarafdaki ve kart üzerinde en büyük olan led kırmızı olarak yanıyor, karta programı yükledin diyelim (bununla ilgili z hocanın forumda anlatımı mevcut görmüşsündür yapamazsan bakarsın) şimdi demo yüklü program usbye bağlandığında önce bahsettiğim kırmızı usb bağlı power ledi yanıyor, daha sonra kartın 4übiryerde ledleri kafasına göre yanıp sönüyor,
eğer ledler sıra ile yanmakta iken mavi user butona basarsan ivme sensörünü aktif hale getirmiş oluyorsun ve kartı ne tarafa yatırırsan o tarafdaki led ve ikili led yanıyor, şimdi bu haldeyken eğer sen görece küçük olan kulaklık girişinin yanındaki usb konnektörünüde uygun kablo ile pc ye bağlarsan, pc de usb bilmemne mouse aygıt yaılımı yükleniyor vs. diyor ve tamam artık pc nin mouse imleci deneme kartını sağasola aşağı yukarı eğerek kontrol edilebiliyor.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

caglar