elektronic component

Başlatan Yuunus, 02 Şubat 2013, 12:23:34

Yuunus

merhaba' yurt disindan birkac entegre ve kit alacagim fiyat onemli degil: sorun yasamayacagim bir firma onerebilirmisiniz. ornegin digikey nasil Tesekkurler.

frat

Digikey firmasının distübütörlüğünü de Türkiye'de Ekom Elektronik yapıyor. Geçenlerde ürün getirttik. %25 komisyon alıyorlar sanırım. 4 günde elimizde oldu.

Eğer adetli almayı planlıyorsanız; Özdisan elektronik, Megasan Elektronik (tavsiye ederim) firmalarıyla da görüşebilirsiniz. Bu iki firma da yurtdışından ürün getirtiyor.
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

pisayisi

Britt elektronikte Erdem beyle iletişime geçebilirsiniz. Farnell sipariş listenizi excell olarak pc ye indirin mail atın ödemeyi yapın birkaç hafta içinde kargonuz elinizdde , üstelik farnellin 15 euro luk kargo ücretini ödemek zorunda kalmazsınız, gümrükte ürünüm kalırmı derdi olmaz...
Murat

HexfeT

Eğer aradıklarınız çok kritik öneme sahip komponentler değil ise ve ebay'de varsa doğrudan alabilirsiniz. Satıcının "Top rated seller" olmasına ve tutarın 75Euro yu aşmamasına dikkat etmeniz yeterli. Benim bir çok alışverişim oldu, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.

Yuunus

cevaplar icin tesekkur ederim.

superconductor

@pisayisi

Alıntı YapBritt elektronikte Erdem beyle iletişime geçebilirsiniz. Farnell sipariş listenizi excell olarak pc ye indirin mail atın ödemeyi yapın birkaç hafta içinde kargonuz elinizdde , üstelik farnellin 15 euro luk kargo ücretini ödemek zorunda kalmazsınız, gümrükte ürünüm kalırmı derdi olmaz...

hocam bu dediğiniz kaç dolara kadar geçerli? Mesela ben aldım birşeyler 100 dolar tuttu ben brite hangi ücretleri ödeyeceğim sadece yurt içi kargosunu ve ürün bedelinimi? Tutar 1500 dolar diyelim yine gümrükten yırtarmıyız? Birde elime hangi kargo ile geçiyor?

tutay

Kesinlikle farnell türkiye distürbütörü de yıldırım elektronik
megasan la da iletişime geçmiştim fakat çok yüksek fiyat çekmişlerdi.

polleme

Ebay'de arkadaşın söylediklerine katılıyorum, top rated seller ve 75 Euro sınırına dikkat edilirse sorun yaşanmıyor. Diğer önereceğim bir firma ise www.futurlec.com. Kargo fiyatları uygun, en geç 20 günde ürününüz gelebiliyor.

z

Digikeyin sayfasında 60$mı yoksa 60euro mu üstü alışverişlere kargo parası almıyoruz ibaresini gördüm ve siparişimi verdim.

Malzemeleri teslim alırken kargocuya 50Euro para ödedim.

Bu 50 Euro olayı sadece Amerikada yaşayanlar içinmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ErsinErce

z

Kazıkladılar beni o zaman. Irlanda'ya 100$ üstü bedava görünüyor. Kaldıki 200 Euroluk malzeme istedim.

Yarın Digikeye mail atayım belki bir şeyler yaparlar.

Aslında malzemelerimi RS den alıyordum. Sonra bu forumda bir konuyu tartışırken İrlanda'da da Digikey olduğu ortaya çıktı ve çip türü malzemeler daha ucuz olduğu için RS listemdeki tüm çipleri Digikeyden istedim.

RSden ucuz olsun derken üste 50 Euro verdim.

Gerçi RS den alınan mal için %23 KDV öderken, Digikey KDV siz yollamış. Gene de peşine düşmem lazım bu 50 Euronun.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com