75A kadar akım trafosu ihtiyacı

Başlatan Analyzer, 02 Şubat 2013, 15:45:50

Analyzer

Selam,

75-80 A e kadar ölçüm için akım trafosu ihtiyacım var. Bulduklarım hep aşırı derecede büyük oluyor. En küçük nasıl bir trafo bulabilirim?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Klein

İzmir'de Ake elektronik var. Daha önce 50A/70mA akım trafosu almıştık.  İç çap 11mm, dış çap 32mm, yükseklik 18mm. Muhtemelen aynı çekirdeğe sararlar. 

Analyzer

Selam,

Arayayım onları Klein hocam. Aslında hava çekirdekli bu trafoların iç çapları mı kurtarmıyor ne oluyorsa piyasadaki en ufak trafo 60x60x40 gibi. Doğal olarak pano içerisinde çok büyük yer kaplıyor.

Analyzer

VFR

Maksimum 200-250 Amper akım ölçmem gerekiyor.
Dorukanda 100A'lik akım trafosu var en fazla. İnternetten siparişini verebileceğim ve ihtiyaçlarımı karşılayacak bir akım trafosu bilen var mı acaba?

Erol YILMAZ

Analyzer

Alıntı yapılan: VFR - 04 Şubat 2013, 11:29:03
Maksimum 200-250 Amper akım ölçmem gerekiyor.
Dorukanda 100A'lik akım trafosu var en fazla. İnternetten siparişini verebileceğim ve ihtiyaçlarımı karşılayacak bir akım trafosu bilen var mı acaba?

Selam,

Boyut önemli değilse standart bir akım trafosunu kullanabilirsiniz. Sezgin trafo'da, entes'te, pano işi yapan hemen her yerde bulursunuz.

Ake'nin sitesini incelerken güzel bir dökümanla da karşılaştım.

http://www.akeelektronik.com/htmltr/download/NKL%20EMC%20Semineri.pdf

Analyzer

Extreme

işini görürse 70amper var. boyutuda küçük 45lira civarında

salim ALTIN

Merhaba.
ben imalatımda troid trafo olarak kullanıyorum . 25 amper den 210 ampere kadar kullanıyorum.( not: 0-25 amper çalışan cihazdan , 0-210 amper çalışana ) Kaç adet lazım size ben imalatlara son verdim bir miktar var elimde.  ALLEGRO ya da göndermiştim o tecrübe etti. Sonucunu paylaşmadık ama onada danışın.

mesaj birleştirme:: 08 Şubat 2013, 10:37:33

AC 50 Hz den bahsediyoruz değilmi. DC yüksek frekansmı yoksa ?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Analyzer

Selam,

Salim hocam adetsiz olduğu için ve 1-2 gün içerisinde halletmem gerektiği için Sezgin trafonun standart trafolarından kullandım. Panonun şartlarını zorlayarak yerleştirdim artık. Yine de fotoğraf eklerseniz faydası olur.

Analyzer