php yardım printf tarzı bir komut lazım

Başlatan z, 11 Şubat 2013, 01:52:36

z

wordpress site sorunum var ve php kodları takip etmek istiyorum.

Herhangi bir satıra kayacağım bir komut, çalıştığında Komut Çalıştı gibisinden mesaj çıksın istiyorum.

Bu işi yapacak komut satırı nedir?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

birkan

print "komut çalıştı";
yada
echo "komut çalıştı";
çift tırnak yerine tek tırnakta olur.

z

Sitenin index.php dosyasını aşağıdaki gibi yaptım.

<?php
print "Merhaba";
header('Location: wordpress/index.php');
?>

Adres satırına cncdesigner.com yazıp yollayınca bu çalışıyor.

Ancak sitenin ekrana gelmesi 4-5 dakika zaman alıyor. Merhaba yazısını göremiyorum, muhtemelen ekranda çok kısa süre görünüyor hemen ardından asıl sayfa yükleniyor.

Öte yandan cncdesigner.com/ASM.gif yazıp yollarsam derhal karşıma gif resim çıkıyor.

Bu durumda neden şüphelenmeliyim?

php yi yorumlayan server yazılımı sorunlu diyebilirmiyiz?

index.php yi aşağıdaki gibi değiştirince merhaba yazısı derhal çıktı.

<?php
print "Merhaba";
/*header('Location: wordpress/index.php');*/
?>

Fakat alt satırı yani header('Location: wordpress/index.php'); olarak değiştirirsem neden merhaba yazısı ekrana gelmiyor?

birkan

Sayın z üstadım
header('Location: wordpress/index.php'); komutu ile sayfa yönlendirme yapıyorsunuz. print çıktısının çok kısa ekranda kaldığı için görünmemesi gerekiyor zaten. ASM.gif fotografını göstermek için 
header('Location: cncdesigner.com/ASM.gif');  yerine
cncdesigner.com/ASM.gif yazmışsanız ve bu komut orada işlemişse bu çok ilginç. Bunu kısa olması için foruma bu şekilde yazdığınızı kabul ediyorum.
Sorun server'dan değilde wordpress den kaynaklı gibi geldi bana.
wordpress i farklı ve güveneceğiniz bir yerden indirmeyi deneyin.
wordpress dosyalarını wordpress klasöründen çıkartıp direkt root a atmayı deneyin,
wordpress'in daha yeni yada daha eski sürümlerini kurmayı deneyin.

Bir php dosyası oluşturup içine

<?php
    phpinfo();
?>

yazın ve dosyayı çalıştırın. Php versiyonunuzu ve extension ları, server da nelerin açık nelerin kapalı olduğunu öğrenin. Server'da wordpress için şartlar uygun mu bu şekilde anlarsınız.
Açıkçası hiç wordpress kurmadım. Wordpress konusunda tecrubeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar. Kolay gelsin.

Edit: phpinfo dosyanız sunucuda kalmasın güvenlik riski oluşturabilir. İşiniz bittikten sonra silin.

z

cncdesigner.com/ASM.gif satırını php içinden yollamıyorum explorerda adres satırına elle yazıyorum.
Bu adrese hızlıca ulaşılmış olması serverin çalışıyor ve ulaşılabiliyor üstelik yavaşlık sorunu olmadığını
test etmek açısından önemli. Ancak php sayfalarda daha doğrusu wordpress sayfalarda sorunvar.
Örneğin index.php de sadece print komutu kullanırsam o da çok hızlı ekrana geliyor.

Dün wordpress versiyonunu bir kaç versiyon yükselttim. Ancak yavaşlık aynen devam etti.
Wordpress'i son versiyon yapamıyorum. Serverde bazı programların da versiyonunun yükselmesi gerekiyormuş.
Aslında bu sorun ile servis sağlayıcının ilgilenmesi gerekiyor. Çünkü hiç bir sorunu olmayan sayfa birden bu hale geldi.

Sorunu bulabilmek adına;

print "merhaba"; satırından sonra klavyeden bir tuşa basılmasını isteyen komut eklersem debug etme şansım artacak o zaman.
Tuşa basılmadığı sürece yönlendirmeler olmayacak diye düşünüyorum.

En azından neresi bekletiyor onu bulabilirim. Tuşa basmamı bekleyen php komutu için de örnek verebilirmisiniz?

elektronik

cncdesigner.com/ASM.gif  bunu yazdığınızda yanlızca resmi çağırır veritabanından okumadığından hızlı gelmesi serverin sorunsuz olduğunu göstermez.

serveri test etmek için bir döngü oluşturup veritabanından bazı bilgileri çekebilirsiniz mesala.

elektronik

listele.php  (herhangi bir isimde olabilir ) adında bir dosya oluşturup kodları içine kopyalayın veritabanı ayarlarını kendinize göre yapın sitenizin dizinine atıp çalıştırdığınızda kategorileri listeleyecektir , kategorilerileri tıkladığınızda kategorideki yazı ve resimleri ayrı bir sayfada açılır.

<?php
$baglanti = @mysql_connect('localhost', 'veritabanı kullanıcı adı', 'veritabanı şifresi');
$veritabani = @mysql_select_db('veritabanı adı');

mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
mysql_query("SET CHARACTER SET NAMES 'utf8'");  

if($baglanti && $veritabani) {
  // echo 'Bağlantı kuruldu.';
} else {
   echo 'Bağlantı kurulamadı.';
}

?>

<?php $sql=mysql_query("select * from wp_terms",$baglanti) or die("Sorgu Hatası");?><title>listele</title>

<div class="title_box" >Kategoriler</div>
      <ul class="left_menu">

<br>

<?php while($oku= mysql_fetch_assoc($sql))
	{
	$kategori=$oku[name];

if(!$kategori=="")
	{
	?>
	  <li class="odd"><a href="goster.php?id=<? echo $oku[term_id]; ?>" target="_blank"><?php echo $kategori."<br />";?></a></li>
	  <?php
	  }
	  }
	  ?>

bu dosyanın adının goster.php olması gerekiyor.
<?php
$baglanti = @mysql_connect('localhost', 'veritabanı kullanıcı', 'veritabanı şifresi');
$veritabani = @mysql_select_db('veritabanı');

mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
mysql_query("SET CHARACTER SET NAMES 'utf8'"); 

if($baglanti && $veritabani) {

} else {
   echo 'Baglanti kurulamadi.';
}

?>

<?php
$id = $_GET['id'];
echo $id
?>

<?php $sql=mysql_query("select * from wp_term_relationships where term_taxonomy_id='$id'",$baglanti) or die("Sorgu Hatasi");?>

<style type="text/css">
<!--
.style1 {color: #FFFFFF}
-->
 </style>

<title>göster</title><p><br>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

<table width="400" border="0" cellpadding="5" cellspacing="5">
        <tr>
          <td bgcolor="#000066"><div align="center" class="style1">KAYITLAR</div></td>
        </tr>

<?php while($okuu= mysql_fetch_assoc($sql))
	{
	$yazilar=$okuu[object_id];

$sql1=mysql_query("select * from wp_posts where id='$yazilar'",$baglanti) or die("Sorgu Hatasi");
	while($okuuu= mysql_fetch_assoc($sql1))
	{
  ?>

<tr>
          <td><div align="left"></div>            <? echo $okuuu[post_title]; ?></td>
          </tr>
        <tr>
          <td><div align="center"><? echo $okuuu[post_content]; ?></div></td>
        </tr>
  <?php

} 

}
	  ?>
</p>
	  <p>&nbsp;</p>
        <tr>
          <td bgcolor="#000066">&nbsp;</td>
        </tr>
      </table>

gevv

@z hocam  sizin sorununuz  sunucu tabanlı 

debug  eklentileri var   onları deneyebilirsiniz  ya da  wpnin debugunu açarsınız

http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress

wp-config.php dosyasında   define('WP_DEBUG', false);   dir  bunu komple silip aşağıda ki kodu ekleyin  komple debug olur

// Enable WP_DEBUG mode
define('WP_DEBUG', true);

// Enable Debug logging to the /wp-content/debug.log file
define('WP_DEBUG_LOG', true);

// Disable display of errors and warnings 
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);
@ini_set('display_errors',0);

// Use dev versions of core JS and CSS files (only needed if you are modifying these core files)
define('SCRIPT_DEBUG', true);

hatalar  admine  görünür ,  lod dosyası "wp-content"  klasöründe oluşur onuda not defteri ile açıp bakarsınız 

olmadı  sunucu, wp. şifrelerini  gönderin  bakayım