Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

STM32 Programlama Rlink

Başlatan electricker, 13 Şubat 2013, 08:57:42

electricker

Arkadaşlar , Arm işlemcilere yeni başladım sizlere sorularım olacak , yardımcı olursanız sevinirim.
1. Bende Stm32f10c eval board ve Mini stm32 var . Yanında Rlink göndermişler laboratuvara .. Piyasada Keil ile yazılmış programlarda St link , J link tarzı programlayıcılar var. Raisonance ın ürünü olan Rlink Keil de yok .. Rlink flasher ı Keil e Use external... bölümünden nasıl tanıtabilrim ? ( Argument davalarını halledemedim.. )
2. Çare olarak Keilde derledim . .hex dosyasını oluşturdu . Sonra Rflasherdan LOAD yaptığım .hex dosyasını işlemciye attım . Yalnız Lcd panelde hiçbir değişiklik olmadı. Rflasher a işlemciyi tanıtabildim. Hatta içerisindeki demo programı ERASE yaptım  ;D Ama ARM işlemcilerde aynen PİC uygulamalarında gibi sadece .hex dosyasımı gönderiyoruz . NAsıl programlayacağım ? Atmak istediğim program Digital Picture Frame adında nette bulduğum bir projeydi. Resimleri falan hepsi .hex in içinde mi gidiyor ?
3. En son gına geldi hiçbiri çalışmayınca , Stm32f4 alıp adam gibi St link flanda içinde sorunsuz öğrenmek daha mantıklı geldi . Acaba bu lcd panelleri ona takabilir miyim ?
4. Datasheetlerini inceledim pek birşey bulamadım. Spi haberleşmesi yapmaya çalışcam Arm işlemcilerle . Nereden hangi kaynaktan başlamalıyım ???