Altera Yarışma

Başlatan E_Kk, 14 Şubat 2013, 11:32:35

E_Kk

Merhaba arkadaşlar,

ALTERA ve  CNFM (National Coordination for Education in Microelectronics and Nanotechnologies in France) Avrupa genelinde bir yarışma düzenliyor. (Detaylı bilgi linkte; http://cmos.cnfm.fr/index.php/altera-contest ) Ben başvurdum, projem kabul edildi. Projesi kabul edilenlere DE1 bordu gönderiyorlar. Ayrıca projenizde ihtiyacınız olan daughter board ve IPCore larıda temin ediyorlar. Bana bir DE1 ve birde Daughter Board gönderdiler. Katılmanızı öneririm.
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

metaltrrocker

hocam ne tarz projeler yollayabiliriz okudum ama fazla bişey anlayamadım porjelerle ilgili?

E_Kk

Yarışma 3 kategoride düzenleniyor.

Alıntı Yap
The competition will be divided into 3 categories, each having its own winner:

Most impressive use of an FPGA
Most innovative application of FPGAs,
Most commercially relevant use of an FPGA

Yani benim anladığım kadarı ile projeler; FPGA i diğer gömülü sistemlerden ayıran özelliklerini iyi kullanmak, yaptığınız projede en iyi çözümün FPGA olması, FPGA i yeni bir alanda kullanmak, piyasada ki bir soruna FPGA ile çözüm getirmek, vs .. gibi özellikleri barındırmalı. Yüksek hızlı paralel işlem gerektiren uygulamalar olabilir mesela.
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

hll

E_Kk hocam bende bu yarışmaya başvurdum ama başvuralı baya oluyo  ne bi haber ne bi mail var sana mail falan attılarmı sen başvurduktan nezaman sonra kart eline geçti

AsHeS

@E_Kk  siz ne zaman başvurmuştunuz ?

metaltrrocker

Ben de başvurdum ama daha bir haber yok 1 hafta falan olacak benimde..

E_Kk

Ben yarışmaya kasım  ayı gibi başvurdum. Ocak ayında cevap geldi. Zaten sadece  kabul edilen proje sahiplerine  mail atıyorlardı. İsterseniz gil@lirmm.fr adresine bir mail atın başvuru durumunuzu sorun.
@hll sonuç belli olduktan 1 ay sonra falan kart elime geçti. Bu süre zarfında istediğiniz daughter board falan varsa onlarıda bildiriyorsunuz. Hepsi beraber paket kargoya verildikten 10 gün sonra elinizde oluyor.