Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

STM32 JAVA Çıkmış!

Başlatan Erhan YILMAZ, 14 Şubat 2013, 17:00:46

Erhan YILMAZ

muhittin_kaplan

Sanki bir derleyici çıkartacaklar, Keil e port ediliyormuş, Ama adamlar Eval versiyon dağıtıyorlar.

mcan

Erhan YILMAZ

Bende şimdi fark etim eval kod çalıştıktan bir saat sonra duruyormuş...

speak48

üzerinde çalışmaya başladım ama anlayan varmı ne işe yarar
javadan asm  kodumu üretiyo yoksa
belirli kitler üzerine java yükleyip onun üzerindemi çalıştırıyo

haydarpasamikro

Android, sensör, görsel ve çevre birimlerin hızlı gelişimi sonucunda daha üst seviyelerde kod geliştirebilmek için Java iyi  olabilir. Bekleyip görelim trend nasıl kayacak.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

speak48

3 ayı 50 yıl yap

iruraz

Alıntı yapılan: gerbay - 14 Şubat 2013, 22:04:30
java ya bulaşmanızı tavsiye etmem.. eğer object oriented (java gibi) bir dile geçecekseniz hazır C ile de deneyiminiz varken C++ a geçmenizi öneririm..

@gerbay java tavsiye etmemenizin sebepi nedir?

pisayisi

St firması kendisi embedded gui kütüphanesini stm32 ler için yayınlamıştı f4 serisi işlemciler içinde pek çok örnek yayınlandı. Amaçları görsel ögeler içeren uygulamalarda kullanıcıları fazla yormadan etkili kodlar yazabilmelerine olanak vermekti. Bu platform geliştirilmedi biryerlerde kalgeldi adamlara, şimdi ordaki eksiklikleri java stm32 açılımı ile çözmeye girdiler. Bu girişim de bence aşure çorbası gibi karmakarışık bir manzara sergiliyor.Lisans ücretleri yüksek, bir ucgui ucos , emwin embos ikilisi ile mücadele edebilmekten çook uzak ve gereksiz. Enson java trenine ATARI firması binmişti şimdilerde iflas haberleri dolanıyor...
Murat

speak48

pisayisi

Kısacası ben de  @gerbay gibi java işine hele stm32 lerle girmenin bir getirisi olmayacağını ifade etmek istiyorum. ST nin embedded gui kütüphanesi geliştirilirse orası başlangıç için yeterli...
Murat

speak48

embedded gui için donanımsal modül yapsak tutarmı acaba

pisayisi

Embedded resource editor programında visual basic benzeri arabirim ile kısa sürede görsel içerik açısından zengin sayılabilcek arabirimler tasarlanması mümkün. Donanımla ilgili modüller stm32f4 eval kit için st web sitesindeki örneklerde mevcut...

STM32 embedded graphic object/touchscreen library
Murat