mclre_off çalışmıyor

Başlatan hebeleb, 22 Şubat 2013, 18:16:18

hebeleb

Merhaba arkadaşlar, ben forumda yeniyim, takip ediyordum bu forumu ama yeni üye oldum, o yüzden hatam varsa şimdiden özür dilerim.
12f1822 ile bir devre üstünde çalışıyorum ama configde mclre_off ve lvp_off dememe ragmen ra3 input olarak çalışmıyor, sıfır verdiğim zaman reset niyetine çalışmıyor.
Daha önce bu pic ile çalışan varsa yardımcı olabilir mi acaba? şimdiden teşekkürler

RaMu

Daha önce bu pic ile çalışmadım ama eğer MCLR pinini 0 yaptığında picin resetlenmesini istiyorsan configuration için MCLR_ON yapılması gerekir.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

hebeleb

Resetlenmesini istemiyorum. O yüzden MCLRE_OFF yaptım, ama buna rağmen resetleniyor.
Teşekkür ederim ilgilendiğin için.

MrDarK

Arkadaş MCLROF demesine rağmen ne input olarak kullanabiliyormuş nede reset :) onu demek istiyor.

Hi-TECH için yazdığın kodun bir kısmını en azından main tanımlamalarını ve Config için yazdığın kısmı buraya eklemen mümkün mü ?

__CONFIG(UNPROTECT & WDTDIS & INTIO & LVPDIS & PWRTDIS & BORDIS & MCLRDIS); // Konfigürasyon Ayarları girildi.

MCLR'yi kapatmak için Hi-Tech C 'de böyle yazarsın.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

hebeleb

__CONFIG( FOSC_INTOSC & WDTE_OFF & PWRTE_OFF & MCLRE_OFF & CP_OFF & CPD_OFF &
        BOREN_OFF & CLKOUTEN_OFF & IESO_OFF & FCMEN_OFF );

__CONFIG( WRT_OFF & PLLEN_OFF & STVREN_OFF & LVP_OFF );

config ayarları bunlar, daha sonrasında mclre ile ilgili bir şey yapmadım, tris olarak zaten değiştirilemiyor.

mclre_off dememe rağmen mclre_on gibi çalışıyor