atmega ile isis te çalışamıyorum

Başlatan imuhtar, 24 Şubat 2013, 16:21:49

imuhtar

pic işlemcilerde sorun yok fakat atmega ile isis te çalışamıyorum  2,3 dakika çalıştıktan sonra resimdeki hatayı veriyor neden acaba

Kabil ATICI

kullandığın program veya kütüphanesi ile ilgili bir sorun olabilir. (hatta sistemin)
Diğer işlemcilerde sorunsuz çalışıyorsa. kütüphane problemin olabilir.
ambar7

imuhtar

program olarak WinAVR kullanıyorum tüm atmega serilerinde aynı hatayı alıyorum.

sistem win7
ekran kartı geforce dt 440
amd phenomII 3x720 2,8ghz

nuriozdas

isiste çalışmak yerine gerçekte çalış. isisten ne anlıyorsunuz anlamıyorum bana göre hiç faydalı değil.
beard board üzxerinde çalış hem zaman kaybın olmaz. ben bakıyorum adam hem isiste çalışıyor sonra bearbotta çalışıyor zaman kaybı madem bearbırdada kuracaksın devreni neden peki isiste denedin.. çok ilginç bana isis çok saçma geliyor..  Arese sözüm yok =) buarada bu sözüm size değil imuhtar bey isis denilince dayanamıyorum :))

run

Alıntı Yapbana isis çok saçma geliyor
@nuriozdas ben katılmıyorum

gerçek uygulamada 1 mikro saniye içinde 62,5 nano saniye adımlarla neler olup bittiğini gerçek uygulamada takip edebiliyormusunuz(muyuz)?
gerçek uygulama ne kadar gerekliyse öncesinde simülasyon - hata ayıklama için o derece gerekli
ayrıca bizim için de büyük bir nimettir.
özgürlük için teknoloji

micelow

Alıntı yapılan: nuriozdas - 26 Şubat 2013, 00:54:46
isiste çalışmak yerine gerçekte çalış. isisten ne anlıyorsunuz anlamıyorum bana göre hiç faydalı değil.
beard board üzxerinde çalış hem zaman kaybın olmaz. ben bakıyorum adam hem isiste çalışıyor sonra bearbotta çalışıyor zaman kaybı madem bearbırdada kuracaksın devreni neden peki isiste denedin.. çok ilginç bana isis çok saçma geliyor..  Arese sözüm yok =) buarada bu sözüm size değil imuhtar bey isis denilince dayanamıyorum :))

Esasen sözünüz arese olmalıydı diye düşünüyorum şemanın arese aktarımı sırasında ve sonrasında bir çok hatayla karşılaşabilirsiniz. Onun haricinde ısısın sağladığı bir çok kolaylık var geriye dönüp hata tesbiti, devre üzerindeki her hangi bir noktada anlık analiz bunlardan bazıları olduğu gibi breadboardın üzerinde kurulan devrede eş zamanlı olarak iki üç yada daha fazla noktada gerilim yada akım gibi değerler ölçmek isteyebilirsiz. Bunun için gerekli olan donanımı elde etmek maddi açıdan güç olabilir aynı mevzu osiloskop ve sinyal jeneratörü gibi cihazlar içinde geçerli. Isıs içerisinde bunların mevcut olması kullanılabilirliğini arttırıyor. Isıs ın alternatifleride var fakat onlarda simülasyon konusu biraz daha farklı. Saygılarımla. İyi çalışmalar.
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."