kablolu interneti nasıl kablosuz yaparım

Başlatan emrah, 24 Şubat 2013, 21:49:07

emrah

merhaba,

kablolu modemden çıkan internet hattını ev içerisnde nasıl wireless e cevirebilirim ?

nasıl bir cihaz almalıyım ?

kablosuz modem harıcınden , bilgisayara baglanan kabloya baglanacak bir cihaz arıyorum

adem89

nuriozdas

Tp Link 740N wireless router alabilirisniz
Bu bir adsl modem değildir mevcut ağı kablosus olarak yayar ve mevcut adsl modemenize ağ kablosuyla bağlanarak çalışır. Aynı modemde olduğu gibi bunalrdada portlar vardır mesela 4 portlu olanları, kablosus olarak 4 bilgisayar bağlanabilir demektir. Bu durumda bunada dikkat edin.

Wireless router olarak araştırın.
Ev için alacaksanız wiriless router alın.

Önerdiğim ürünü satın aldığınız taktirde herhangi bir sorundan dolayı  Mesuliyet kabul edilmez

emrah

ewde kullnacagım. üst kattaki daireden alıyorum interneti yani modem orada ve bana sadece pc ye takılan kablo geliyor ben bu kabloyu hem pc ye baglayacagım hemde evde wireless olsun istiyorum.

bir arkadasıma sormustum wireless siwich dedi ve modemden gelen kabloda renk degişiligi olmasını söylemişti.

bu bahsettiginiz Wireless router içindemi kabloda baglantı degısıklıgı gelan yapılacak ?

nuriozdas

yukarıdan gelen kabloyu aldığınız wireless routerın mavi olan girişine bağlarsnınız genelde bu giriş mavi olur isterseniz kablolu olarak masaüstünüz var ise internete bağlayabilirisiniz routera wirelees şifresi ve ismini ayarlarsanızda kablosus olarak kullanabilirsiniz.

örnek

polleme

Ben eve Airties Air 5443 Wireless router almıştım. Kablolu interneti ethernet portuna giriyorsunuz. Üzerinde başka boş ethernet portları var, bu portlara istediğiniz başka kablolu cihazları bağlayabilirsiniz. Ayrıca cihazın kendisi kablosuz kapsama alanı yaratıyor, 802.11n 300 Mbps destekliyor ve performansından memnunum.

nuriozdas

Alıntı yapılan: polleme - 24 Şubat 2013, 23:15:40
Ben eve Airties Air 5443 Wireless router almıştım. Kablolu interneti ethernet portuna giriyorsunuz. Üzerinde başka boş ethernet portları var, bu portlara istediğiniz başka kablolu cihazları bağlayabilirsiniz. Ayrıca cihazın kendisi kablosuz kapsama alanı yaratıyor, 802.11n 300 Mbps destekliyor ve performansından memnunum.

evde her odada aynı seviyede çekiyormu?

polleme

Ben evin ön tarafındaki mutfağa koydum. Evin arka tarafındaki odalarda ve dubleks olan evimin üst katında kullanabiliyorum. Mutfakta bulunduğum sıradaki çekim gücü ile arka odada iken aldığım çekim gücü tabi ki aynı olmuyor, olması da beklenemez. Ama benim için önemli olan ne kadar çektiği değil, interneti performanslı kullanabiliyor olmak, o tarafta da bir sıkıntı yaşamadım.

HexfeT

Ethernet bağlantısı ile internete bağlanan makinenize ucuz bir USB wireless dongle takıp ad-hoc bağlantı oluşturarak bu makine üzerinden diğer cihazlarınızı internete çıkarabilirsiniz. Yalnız android cihazlar ad-hoc bağlantı görmüyor onu belirteyim.

polleme

Alıntı yapılan: HexfeT - 25 Şubat 2013, 01:12:39
Ethernet bağlantısı ile internete bağlanan makinenize ucuz bir USB wireless dongle takıp ad-hoc bağlantı oluşturarak bu makine üzerinden diğer cihazlarınızı internete çıkarabilirsiniz. Yalnız android cihazlar ad-hoc bağlantı görmüyor onu belirteyim.

Ama bunu yapınca diğer cihazların çıkması için o geçit olarak kullanılann makinanın sürekli açık kalması gerekir, en önemli sorun bu.

emrah

bu mavi sokete girecek olan eternet kablosundaki sokette pin değişikligi yapılacakmı ?  oyle duymustum wireles siwic için.

polleme

Mavi soket ile diğer portların uç bağlantıları aynı. Diğer portlarda çalışan kablo orada da çalışır.