multimetreler hakkında bilgisi olan bakabilir mi?

Başlatan cmsnmz, 03 Mart 2013, 18:10:22

cmsnmz

merhaba arkadaşlar.elektronik okuyorum ve 4 yıl boyunca işimi görecek multimetre almak istiyorum.neredeyse 2 aydır araştırıyorum ama tam karar veremedim.unı-t ut61e markasının iyi olduğu hakkında birçok yorum okudum.daha önce multimetre kullanmış olanlarınızdan ve bu konuda bilgisi olanlarınızdan yardım almak istiyorum.iyi günler.
C.S

metaltrrocker

AsHeS

okul için arıyorsanız basit bir çin malı multimetre yeterli olacaktır model olarak mastech my68 ya da tttechnic lerden herhangi biri olur

nusyil

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 03 Mart 2013, 20:05:00
okul için arıyorsanız basit bir çin malı multimetre yeterli olacaktır model olarak mastech my68 ya da tttechnic lerden herhangi biri olur

Aynen katiliyorum. 5-6 lira'ya bulabilecegin en basit bir cihaz isini gorur. Ben bes senedir en ucuz cin mali olcu aletini her turlu isimde (tamir, olcum,ariza bulma vb) kullanirim. En fazla birkac ayda bir proplar kopar veya icindeki 500 mA sigorta atar. Bir iki kez de icinden direnc yandi onu da degistirmistim ( 5 lira'lik cihazi tamir bile ettim :) ) . Hic olmadi atarsin cope 5 Lira daha verip yenisini alir devam edersin :) Cok spesifik bir iste kullanmayacagina gore bir olcu aleti icin 2 ay kafa yormaya degmez, kolay gelsin.

mustafa_09

Yorum yapan arkadaşlarında dediği gibi 5 tl lik multimetre işini görecekdir. Birde yeni başlıyorsan yani ilk defa kullanıyorsan bir kaç defa yanlış kademede ölçüm yapma ihtimalin yüksek bozulursa 5 tl lik alet bozulsun. daha ileriki zamanlarda ihtiyacına uygun kaliteli bir alet alırsın.

cmsnmz

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar
C.S

Extreme

okul için arıyorsan 5 tllik alsan daha iyi emin ol daha iyi mezun olurken yada bitirme projende v.s. lazım olduğunda yükseltebilirsin.

sfgungor

İp uçları. Otomatik kademe olsun . Otomatik kapanma olsun.Isı ölçmekademesi olsun.Birde mümkün ise pilin kapağı sadece kendine has olsun.Pc bağlananlarıvar ama bu senin tercıhine kalmış pek kullanışlı olmuyorlar ama yine de bir tercih. Not bu özelliklerde olırsan zamanla memnun kaldığını göreceksin.

mesaj birleştirme:: 21 Mart 2013, 08:18:56

Eklemeyi unuttum. watt metre ekstra bir seçenek. Bende uni-t 71e + watt (230 volt şebekeye  faz seçeneğine bakarakpirize takıyorsun )http://www.ebay.com.au/itm/UNI-T-TRUE-RMS-Power-Measurement-MULTIMETER-UT71E-PROFESSIONAL-39999-OZ-WRT-/270987309596
230 volt şebekeden çalışan cihazları test etmekiçin kullanılır. Umarım Vakit olurda daha geniş bilgi ekleyebilirim"http://sfgungor.blogspot.com/"