Arayüz yamak için hangi dil ? (öneri)

Başlatan WrtM, 03 Mart 2013, 18:55:28

WrtM

Merhaba arkadaşlar bilgisayar için küçük arayüz programları yazmak istiyorum (win7 / win8 için) sizce hangi programları öğrenmem gerek? Bu iş için visual basic
nasıldır ? önerebileceğiniz kitap, pdf ,video, site varmıdır ? bilgilendirirseniz sevinirim.

Extreme

Daha açık olurmusun ne için arayüz?

WrtM

Extreme hocam yapmak istedigim şey bilgisayar ile devrelerimi haberleştirmek,bunlar arasında data alışverişi yapmak
Gerbay hocam yazılım konusunda çok fazla bir bilgiye sahip degilim, bu işi en kolay nasıl yaparım hangi programı daha kolay ögrenirim

metaltrrocker

c yada c++ biliyorsan c# kullanabilrsin adaptasyon sorun olmuyor.C# a geçmek istersen Türkçe anlatan dökümanlar vardı video olarak.

ento

Visual Basic ile olur. Ben Vb ile hallettim. PIC programlarken hangi dili kullanıyorsan ona yakın bilgisayar programı kullanırsan senin için daha kolay olur.

WrtM

Yanıtlar için teşekkür ederim. Okulda c öğretiyorlar ama ben çok complex işler yapacağımı sanmıyorum o yüzden öğrenilmesi basit programlar arıyorum.

muhittin_kaplan

semih

C# öneririm. Çok basit bi program. Biraz da ingilizce biliyorsanız kolaylıkla çözebilir ve istediğiniz ara yüzü yazabilirsiniz. Programda bulunan bileşenler sayesinde de fazladan kod yazmanıza gerek kalmaz.

Tagli

Arayüz için GTK'yı önerebilirim. Birden fazla dil için desteği var. Glade kullanarak GTK kodlama işinin bir kısmından kurtulabilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

omereliusuk

becerebilirsen ki becerirsin her ortamda çalışır java. ama kolay ve sadece windows ortamında çalışsın diyorsan benim gibi c# elimizin dilimizin döndüğü kadarı ile tabii

vsalma

Ben olsam sadece windows için düşünüyorsam c# kullanırdım. Linux da mac te embedded cihazlarda çalışsın istiyorsam qt ile c++ da yazardım.

Salih

Delphi ile şimdiye kadar bütün ihtiyaçlarımı karşıladım. Tavsiye ederim.

revo09

Alıntı yapılan: vsalma - 04 Mart 2013, 09:09:13
Ben olsam sadece windows için düşünüyorsam c# kullanırdım. Linux da mac te embedded cihazlarda çalışsın istiyorsam qt ile c++ da yazardım.
+1 Kesinlikle

polleme

Yeni başlayanlar ve Windows dışında farklı platformlar için arayüz geliştirecekler için Python da iyi bir seçenek. Python kodları Windows ortamında da çalışabiliyor.