2,4 metre PIR sensörlü armatür.

Başlatan Klein, 04 Mart 2013, 03:07:53

Klein

Bir sitenin yönetimindeki arkadaşım PIR sensörlü aydınlatma armatürü ve/veya sensör arıyor. Sanırım miktarlı alınacak.
Daha önce kullandıkları ürünlerle sorun yaşıyorlar. Yaşadıkları sorun tavan yüksekliği ile ilgili.
Piyasadaki ürünler 2.7m - 3m aralığında çalışıyor. Bunların tavan yükseklikleri 2.4metre.
Bu yükseklikte sorunsuz çalışabilen , arkadaşa karşı yüzümü kızartmayacak ürün tavsiyesi olan var mı?

Ürün tavsiyesi yerine, böyle bir ürünüm var,  üretiyorum veya satıyorum diyen  arkadaşlar Ö.M. ile bana ulaşabilirler. İsim ve telefon numarası bildirirlerse , alıcı ile doğrudan görüşmelerini sağlarım. 

OG

Hocam ben anlayamadım.
Onların istediği 2,4m , piyasadakiler 2,7-3m, yani 2,4m den daha fazla mesafeyi görüyor, neden olmuyor bunu açarmısınız?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

sezgin05

Bende anlayamadım mesafe olayını.Bendeki Çin malı sensörü içerisindeki pot ile 1 metreye bile ayarlayabiliyorum.

Klein

Netelsan kullanıyorlarmış. Sıkıntı varmış.  Kör bölgeler kalıyormuş,  algılama mesafesi düzesizlik gösteriyormuş. 
Firma ile görüşmüşler, hatta firmayı çağırıp katları gezdirmişler. Firma da sorunu görmüş. Sensörlerinin asgari 2.7m yüksekte olması gerektiğini, bu yüzden düzgün çalışamadıklarını söylemiş.
sanırım mesafe düşünce,açı değişmediği için kapsama alanı dairesinin çapı düşüyor.

Ayrıca roleleri sık arıza yapıyormuş. Harici role bağlayıp şimdilik çözüm üretmişler. Aranan ürün armatür değil , dedektör.

çonçon

erkan614

adet kaç ki? nade marka alın türkiyedeki en pahallı ürün
eğer paranız ona yetmiyosa ışıldar (sensörlerini ben veriyorum) öneririm
geri kalan netelsan pst ayk pelsan oktay vsvs hepsi çinden getiriyor  sensörü

islergucler

Siz sensörü nereden alıyorsunuz ?

erkan614

Alıntı yapılan: islergucler - 06 Mart 2013, 13:02:54
Siz sensörü nereden alıyorsunuz ?
@islergucler herhalde bana sordunuz?
ben pelkin elmer kullanıyorum bazen de Nippon