iphone hakkında yorum bekleniyor

Başlatan t2, 05 Mart 2013, 22:12:22

X-Fi

Bence telefonda boyutda önemli iphone boyutları güzel ve kullanışlı ben geçen hafta içi htc desire x aldım teknosadan ilk android telefonum oldu memnun kaldım ayrıca fiyat sizin için önemlimi telefona okadar para verirmisiniz bilemem, ben vermiyorum sadece telefon kullanmak için android yeterli.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

teknikelektronikci

iphone dan sikayetci olan arkadaslar hic iphone kullandilarmi acaba? özeliklerinden faydalandilarmi? nesini iyi bulmuyorsunuzda kötü yorum yapiyorsunuz merak ettim lütfen yaziniz! tabiyki iphoneda elleriniz bir nevi androide göre bagli , ve telefon pahalli ama kalite satin aliorsunuz iphone4 ilk ciktigi gün aldim, aradan kac generation gecti halen degeri var halen sapasaglam halen yeni sürümü desteklyior.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

polleme

Apple, yazılım alım ve kurulum işini gerçekten çok iyi organize etmiş. Eğer jailbreak yoksa iPhone (veya iPad) sadece Apple Store'dan alınan yazılımları yüklemeye izin veriyor, bunların hepsi Apple tarafından onaylı olduğu için de telefona isteseniz bile ıvır zıvır yükleme şansınız yok. Apple Store'da yüzbinlerce program var, amacınıza uygun bir yazılım her zaman bulabiliyorsunuz, yazılımların da büyük bir kısmı ücretsiz. Yazılım yüklemek ve kaldırmak çok kolay. En önemlisi Apple işletim sistemini öyle akıllıca dizayn etmiş ki bir program aktif çalışırken arka planda yüzlerce program açık olsa bile sanki sadece o çalışıyor gibi performans verebiliyor. Apple hayranı olduğum düşünülmesin, iki ortamı da kullanan biri olarak deneyimlerimi dile getirmeye çalışıyorum.

t2

Alıntı yapılan: X-Fi - 06 Mart 2013, 08:26:02
Bence telefonda boyutda önemli iphone boyutları güzel ve kullanışlı ben geçen hafta içi htc desire x aldım teknosadan ilk android telefonum oldu memnun kaldım ayrıca fiyat sizin için önemlimi telefona okadar para verirmisiniz bilemem, ben vermiyorum sadece telefon kullanmak için android yeterli.
iphone kullandıktan sonra bu işi yaptıysan benim için ikna edici olur. fakat öyle bir bilgi vermemişsin.

vsalma

IPhone kullanıyorum memnunum. Arkadaşların söylediği gibi müdahale şansı az ama telefonda kararlılık arıyorsanız doğru seçim olabilir. Bence dezavantajı ekran boyutu. Ben zaten telefondan mecburi durumlar haricinde her işi yapmayı sevmiyorum. Bilgisayar kullanmak varken henüz hiç bir telefonlar çok kullanılabilir gelmiyor.

teknikelektronikci

iphoenun diger özeligi ise yanlis bilmiyorsam icinde nem sensörü var ve bu sensör nem algiladigi anda telefonu otomatik kapatiyor ve nem gidene kadar acmiyor, arkadasim iphoenumu saka olsun diye ev ciceginin icine saklamis malesef icinde su oldugundan yariisna kadar islandi, sonra kapandi bir daha acamadim,telefonu özel klima dolabina koyunca tüm nem gittikten sonra acildi 3 hafta oldu sorun yok! iphone farki diyorum :D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

SiVRiSiNEK

http://support.apple.com/kb/ht3302

bu sensör (gösterge diyelim) iphone'u korumak için değilde apple'ı korumak için sanırım, benim anladığım kullanıcıların telefonu yanlışlıkla ıslatıp bozulduktan sonra kurutup garantiye yollamalarını engellemek için gibi, renk kırmızıya döndüyse çakallık yapmayın telefon durup dururken bozulmadı siz suya düşürdünüz diyorlar galiba :)

t2

Ben uzun zamandır düşünüyorum Garantisizlik belgesi diye bir şey olacak.  müşteri bunu bilerek tam bir teslimiyet içinde güvenerek ürünü alacak. fakat fiyat düşük olacak. garanti isteyenlere 2 kat fiyat.

FullMetal

Alıntı yapılan: t2 - 05 Mart 2013, 22:12:22
Daha önce windows mobile, android telefonlar kullandım . bunların hiç biri istediğim gibi olmamış hepsinde bir sıkıntı var. bir tek  denemediğim iphone  kaldı. benim gibi çeşitli  telefonlar deneyip sonunda iphone kullanıcısı olan var mı? yoksa pişman  olur muyum?  daha almadım.  düşünüyorum.
Herkesin bir telefondan beklentisi farklı olabilir. Sen telefondan ne beklediğini belirtmezsen cevaplar atış serbest modunda olur. Neden şimdiye kadar kullandıklarından pişman oldun ve bir telefondan beklentilerin nedir? Bunları belirtmeden yeni bir telefon almak için öneri istiyorsun.

t2

pek bir şey beklemiyorum. wifi düzgün çalışsın. kamera idare etsin, bankaya giricem internete giricem hepsi bu.

son olarak  garanti lazım değil diyerek 2. el huawei U8185 aldım. ince zarif telefon . mis gibi herşeyi yerli yerinde (gibi duruyordu)

bir süre sonra şişti. bellek bitti bişey demeye başladı. facebOK  uygulaması belleği yemiş arkada çalışıyor. halbuki  ben facebook tweeter kullanmıyorum. bunlarla işim yok kullanmıyorum oturum da açmadım zaten.

önbelleği temizle temizle bıktım. şimdi root app delete diye bir program buldum root edip onunla bunlarıkaldırmaya çalışacam. document to goo boku var. pdfi bunla okuyacakmışız register register... pislik bunlar.

iphone alıcaktım sim kartı kesip küçültmemiz gerekmiş. sonra onu da sevmez isem  basit bir telefona takıp kullanamayacam.

coco

en önemlisi aslında virüs olayı.ıphonlarda sanırım virüs giremiyor androyit telefonlara eğer virüs programı yok ise girebiliyor tam bilemiyorum aslını.

ıphonun en kötü özellikleri pil dayanmaması,i tunes olmadan bilgisayardan  resim müzik dosya vs. yükleyememek.bluetooth ile bile iki iphone veya ipod birbirlerine birşey gönderememsi gibi.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: t2 - 07 Mart 2013, 20:39:29
pek bir şey beklemiyorum. wifi düzgün çalışsın. kamera idare etsin, bankaya giricem internete giricem hepsi bu.

son olarak  garanti lazım değil diyerek 2. el huawei U8185 aldım. ince zarif telefon . mis gibi herşeyi yerli yerinde (gibi duruyordu)

bir süre sonra şişti. bellek bitti bişey demeye başladı. facebOK  uygulaması belleği yemiş arkada çalışıyor. halbuki  ben facebook tweeter kullanmıyorum. bunlarla işim yok kullanmıyorum oturum da açmadım zaten.

önbelleği temizle temizle bıktım. şimdi root app delete diye bir program buldum root edip onunla bunlarıkaldırmaya çalışacam. document to goo boku var. pdfi bunla okuyacakmışız register register... pislik bunlar.

iphone alıcaktım sim kartı kesip küçültmemiz gerekmiş. sonra onu da sevmez isem  basit bir telefona takıp kullanamayacam.

pdf için adobe kullan.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hZG9iZS5yZWFkZXIiXQ..

açılan app lar için advance task killer kullan.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNoaWxkLmFkdmFuY2VkdGFza2tpbGxlciJd

başka derdin varmı ?

MC_Skywalker

Samsung piyasayı kızıştıraca adımlar atmaya başladı Galaxy S4 ten önce Note 3 geliyor 5,9" ekranı olacak SoC Exynos 5 Octa işlemcisi olacak 4 CortexA15 + 4 CortexA7 CPU çekirdeği,  IT PowerVR SGX544MP3 (Tri-Core) GPU çekirdeği içerecek.

ErsinErce

Android yüklü telefon, onunla harcayacak zamanı olanlar için güzel ama çoğu zaman can sıkıcı
mobil programlama ile uğraşılmayacaksa kullanım için kesinlikle Iphone alınmalı

uğraştığım şeyleri genelde altını üstüne getirene kadar bırakmak istemem ama bu android dünyası dengemi alt üst etti
linux kernel derleme, driver tanıtma, android'e bağlama gibi işleri çözüp uğraşacak vaktim olsa
bu işlere girişip kendi telefonum için firmware oluşturmayı düşünecek kadar sıkıntı verdi

gereksiz bir ton uygulama arkaplanda çalışıyor, bazıları sürekli reset halinde neyin hatalı olduğu belli değil
bir sürü gereksiz uygulama yer kaplıyor disable hale getirseniz bile verileri sağda solda karşınıza çıkıyor, silerseniz telefon aptallaşıyor vs

önceki telefonlarımdan k750 için benzer bir çalışmaya girdiğimde bozduğumdan şu anlık garantisi dolana kadar beklemeye karar verdim
bu arada kernel, driver işlerini çözmem lazım tabi

polleme

Çok az Android kullandım ama bana gelen şikayetler neredeyse anlatımlarınızla birebir örtüşüyor. Android gerçekten zamanı olanlar ve bu işlerle uğraşanlar için daha uygun görünüyor.