solid state röle ve normal röle

Başlatan skara1214, 07 Mart 2013, 19:58:04

skara1214

bir bağlantı noktam var bunu mekanik olarak ayırmak istiyorum açma-kapama dayanımı 100000-200000 civarı olmalı.Üzerinden 500 ma geçecek fazla değil yani size sorum şu solid state röleler hakkaten mekanik olarak ayırmamı yapıyorlar Normal röleler gibi yada normal rölelerin ömürleri konusunda ne söylersiniz 100.000 i görürmü?yada önerebleceğiniz başka yöntem varmı?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Okan AKÇA

solid state role sadece ac anahtarlar dedigin akımı   kaliteli role ile istediginiz rakam kadar anahtarlarsınız.

skara1214

kaliteli röleye örnek verebilirmisiniz?hangi marka mesela türkiyede nerde bulurum?5 volt ile anahtarmalak istiyorum

remzi

Omron Nais scrack kaliteli rölelerdir.

Maxim

skara1214

maxim hocam tam olarak mekanik ayrılma istiyorum ama anladığım kadarıyla solid state röle bunu sağlamıyor?beni şu konuda aydınlatabilirmisiniz mosfeti ile ssr nin ne farkı var benim kullanımım için mosfetin gateine 0 verince yalıtkan oluyor ama ben direk bağlantısını koparmak istiyorum bunu ssr sağlarmı?

Analyzer

Selam,

Phoenix PLC Röle. Makinelerimizde kullanıyoruz, 7-8 milyon kez tetiklenebiliyor.
Farklı marka plc röleler de kullanılabilir.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

skara1214

hocam 0.5 ampere gerek var ve büyük olmaması gerekli panasonic varmış elimde nasıldır sizce?datasheetinde 5 milyon kere anahtarlanabilir yazıyor

Analyzer

Selam,

100k-200k zor bir hedef değil. Markalı çoğu röle zaten 2-3M anahtarlama yapabilir. Elinizdeki röleyi kullanabilirsiniz. Daha iyisi için Finder marka da kullanabilirsiniz.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

skara1214

sağolun hocam 2 adet lazım ya telekom rölesi bakıcam yada 2 tane kullanıcam

Maxim

hemen birtane dc solid rölenin datasına baktım
kapalıyken kaçak akımı <2ma diyor, yani 2mA den düşük bir kaçak söz konusu
bu da senin istemediğin birşey sanırım

skara1214

mekanik rölede karar kıldım hocam 3-4 milyon aç kapa yeterince iyi bir rakam