Davetiye tasarım ve baskı programı

Başlatan z, 08 Mart 2013, 12:59:51

z

İşyerimizdeki sekreterimizin maşallahı var word vs ye hakim değil ona daha doğrusu kendime bir iyilik yapmam gerekiyor çünkü kendisine yardım etmekten helak oldum.

Sık sık 4...5 adet davetiye basılması gerekiyor.

Davetiye'de davet tarihi ve davet edilen kişinin ünvanı adı soyadı değişiyor. Nadiren de adres.

Öyle bir program olsun ki, Sekretere sorsun;

Ne zaman?  Adı Soyadı ne?

Tüm davet edilenler için bu veriler girildiğinde bana word yada bmp bir dosya üretsin.

Bunu print ettiğinde tüm kartlar peş peşe basılsın.

Bu işi yapan program biliyormusunuz?

Aynı şekilde bir de zarfları basması lazım.

Sekretere wordde yap dediğimde davetiyede bir satırı enterle ittimi şekil bozuluyor ve o kısmı delete ile düzeltmeyi beceremiyor panik oluyor.

Severim ben Türk zekasını. Ama malesef sekreterimiz Irish.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mehmet

Excel ile müşteri liste yapınız, yeni
bir sayfaya da davetiye yüzünü.
Davetiye sayfasının print edilmeyen
hücrelerinden birine açılır liste ekleyiniz.
Kaydır fonksiyonu ile davetiyenin
ilgili alanlarını seçilen ismin diğer verileri
ile birlikte taşınacak şekilde
programlayınız.
Tabi sabit yazdırma alanı yapılacak
davetiye alanında. Görevli arkadaş
sadece gereken ismi seçip yazdıracak.
Yazdırma için de bir macro butonu
eklenebilir...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

muhittin_kaplan

ByTEK

Hocam yerinizde olsam basit bir program yazardım. (Delphi kullandığınızı konularınızdan biliyorum.)

Önce programa müşterilerimi kaydederim. Ve daha sonra Fast reportta bir rapor hazırlar gibi davetiye şablonu hazırlarım. ve program ile hazırladığım şablona verileri gönderip İster print eder istersem fast reportun desteklediği dosya türlerine göre export ederdim.(PDF, Open Document Spreadsheet, Open Document Text, Excel, XML, RTF, HTML, text, CSV, BMP, Jpeg, Tiff and Gif.)

iyildirim

Excel de kişi listesi detayda gerekecek başlıklarla unvan, kişi , adres vs. vs . hazırlanır. Word de davetiye  tasarlanır.
Bilgi sadece excel'e girilir. Word tarafında Mail merge ile basılır, formatı değiştirebilecek unsurlar ortadan kaldırılmış olur. 

Kabil ATICI

işinizi MS acces veya filemaker Pro gibi programlar görebilir.

Veri tabanı programları. Yapılan bir temp üzerine girilen her veriyi belirlediğin formatta baskıya gönderir. Başka bir formata çevirmene gerek kalmaz.

filemaker pro programı ile bu işi daha önceki çalıştığım işyerlerinden birinde kullanılıyordu.İster müşteri listesi olsun ister davetiye her şekilde kullanmak mümkün. Üstelik aynı verileri birden fazla formatta kullanmakta mümükündür.
ambar7