(çalışır proje) ccs ile saat ayarlanabilir basit formatta(hex+c+isis)

Başlatan abstruse, 09 Mart 2013, 14:25:55

abstruse

(çalışır proje) ccs ile saat ayarlanabilir basit formatta(hex+c+isis)

programın ana kalıbı -teknikders.com- dan alıntıdır üzerine ayarlanabilme özelliğini ben ekledim lazım olacak olanlar olur diye de ekledim...

http://www.dosya.tc/server3/1oPDZT/ccsilesaatayarlanabilirbasitformatta.rar.html

Mr.Java

Extreme

Emeğinize sağlık fakat çalışır kelimesi biraz iddialı olmuş gibi

1.çalışır demeniz için board üzerinde denediniz mi ??

2.Dikkat ettimde bu proteus üzerindede çalışmıyor ayar özzeliğini kont etmelisiniz.

abstruse

1. basma dakika 2. basma saat 3. basma gün 4. ay 5. yıl   yanıp sönerken hangisi ayarlanacaksa yazıyor bende çalışıyor yani stabil şekilde :(

Extreme

O yüzden dedim board üzerinde denediniz mi diye ?

http://s3.dosya.tc/server/iKXrQN/picproje.avi.html

biraz daha uğraşın. Önemli olan öğrenmek.

10 gün sonra ben çalışanı upload edicem siteye ares çizimiyle birlikte.

abstruse

boardda çalışıyor evet..siz butonlara hızlı hızlı bastığınız için gerek simülasyon olması gerekse 4mhz de çalışıyor olmasından ötürü kararsız izlenimi veriyor. Devre üzerinde böyle değil arkadaşım için yazmıştım ödevi de..yoksa iddaalı değilim  ;)
Daha iyilerini yazıp paylaşın bende kullanırım elbette  ;) bu basit kalır.

http://s3.dosya.tc/server/3dSnWu/Untitled.mp4.html

geçikme zamanları koydum bir iki yere onlarda etkilidir galiba dediğim gibi iddaalı değilim öğrenmek lazım

Extreme

aliemremen,

1.konu başlığında (çalışır proje) demen iddalı bir çıkıştır .. Buna gerek yok ve bu tarz şeyler forumu ciddiyetten uzaklaştırır..

2.Buyrun size fikir vermesi açısın çalışan saat

http://s3.dosya.tc/server/GdSlWx/cal_sansaat.avi.html

3.Bir yakınımına ödev yardımında bulunduğum için ares çizimi ve kodlarını 10 gün sonra yayınlıycam tüm sınıf aynı projeyi götürmesi hoş olmaz.

abstruse

Çalışıyor yalan yazmadım zorla da kimseye yap demedim.
Tebrikler güzel olmuş.

Extreme

Hocam zaten sizin dosyanız için sizin çektiğiniz videoyla benim çektiğim video arasında ark farkı var. ben arkı kast etmemiştim..

örneğin dak yazıp sönmesini yazılımsal olarak tasarladıysanız bir şey diyemem..

kendi çalışmamın videosunuda size yardımcı olması açısından koydum..

kodları şu an paylaşmaman nedenide herkes aynı ödevi götürmemesi içindir..

Emeğinize sağlık..

abstruse

Evet program öyle :/ yani öyle yazdım..
Sizin ki uğraşlı ve güzel elbette..
paylaşınca bakacağım tabiki kullanacağım kodlar da olur mutlaka.
16f628 hafızası çok yetersiz siz ne kullandınız mesela ben eklemek istediğim çok şeyi ekleyemedim.
yoksa benmi bilemedim.

Extreme

16f628a için rom çok yetersiz %94larda tamamlayabildim... tabi bazı şeyleri eklemeyip sildikçe baya düşüyor...

bilememek deyil romu yetersiz kalıyor 16f877 le daha rahat yapılabilir ..

ground

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

haydarpasamikro

Çalışmasına ek olarak stabilizasyon ve hava şartları da saat devrelerinde hesaba katılmalı. Örneğin bu devre 1 ay çalışınca kaç dakika sapacak. DS1302 için. Makul bir değer mi? Kalibrasyon için ne yapmak gerekecek? Hava şartlarının çok değiştiğini de düşünürsek, -40 derece ülkemizde görülen değerler, sıcaklık dengelemeleri de düşünülmesi gerekecektir.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

abstruse

Alıntı yapılan: haydarpasamikro - 09 Mart 2013, 21:16:48
Çalışmasına ek olarak stabilizasyon ve hava şartları da saat devrelerinde hesaba katılmalı. Örneğin bu devre 1 ay çalışınca kaç dakika sapacak. DS1302 için. Makul bir değer mi? Kalibrasyon için ne yapmak gerekecek? Hava şartlarının çok değiştiğini de düşünürsek, -40 derece ülkemizde görülen değerler, sıcaklık dengelemeleri de düşünülmesi gerekecektir.

bunun nasıl yapılacağı hakkında yol gösterici bilgiler paylaşmanızı isteriz zevkle takip ederiz.

mesaj birleştirme:: 09 Mart 2013, 21:31:36

Alıntı yapılan: ground - 09 Mart 2013, 20:20:46
Paylaşimlar için picproje.4shared.com u kullanin lutfen.
bende açmıyor bunu sıkıntı var galiba bende.

ground

Alıntı yapılan: aliemremen - 09 Mart 2013, 21:29:39
bunun nasıl yapılacağı hakkında yol gösterici bilgiler paylaşmanızı isteriz zevkle takip ederiz.

mesaj birleştirme:: 09 Mart 2013, 21:31:36
bende açmıyor bunu sıkıntı var galiba bende.

Bu folder öğesine erişmek için lütfen bir parola girin:
www.picproje.org
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..