ENC28j60 Buffer Boyutu

Başlatan since1990, 13 Mart 2013, 14:53:22

since1990

Arkadaşlar bir prjede ENC28j60 Kullandım üzerinde 32 adet satır 3 adet sütun dan oluşan bir tablo oluşturmya çalışıyorum Satırları sıra ile ekletip cevap almaya çalışıyorum. 12. satırı ekledikten sonra artık browsere cevap vermiyor. Ping atabiliyorum ama sunucudan cevap alamıyorum. Sanıyorum bufferi doluyor. Benim cevabı yeterince sürede hazırlayamamla ilgili olabilir mi? İşlemci 20mhz de çalışıyor. "18f4620"
Tablo yerine satır satır düz yazı yapınca 32 sini birden atabiliyorum.
Daha önce enc28j60 kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum.
Bide 624j600 var, onu kullanmam işleri değiştirir mi sizce?
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

forsa1975

Şu anda enc28j60 ın tarayıcıya gönderdiği byte sayısı 1185 byte. Biraz aşarsam tarayıcıya bilgi gelmiyor. Aslında enj bufferei rx tx 8 kb  Ethernet paket data büyüklüğü 1500 byte. Bunun içinde mac ip crc gibi kısımlar var. Her ne kadar 1185> datanın kaybolması normal olmasa bile 1500 den büyük datayı tek pakette gönderemeyeceğimiz kesin görülüyor. HTML kodlar içinde tekrarlanan yerleri java script ile bir değişkene (a=<tr><td>) atarsanız kodunuz kısalır.

haydarpasamikro

MACON3.HFRMEN = 1, 1500 byte üzerini gönderirsiniz ama alan olabilecek mi? Ethernet kuralları dışında. Ancak alan da sizin sistemse neden olmasın. Ancak pc, modem, ap, router, vb.. aygıtlardan geçecekse sıkıntı olabilir.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

forsa1975

Standart dışında bir paket gönderip, normal bir tarayıcı da gösteremiyorsak istenmeyen bir durum olur.

Normal bir web sayfası düşünün. Tarayıcımızdan istedik. www.picproje.org . bize gelen kaynak kodunun büyüklüğü tam olarak 127641 byte. 127641/1500 = 85.09  demekki en az 86 paket ile gönderilebiliyor. 1500 byte standart bir paket data büyüklüğü olduğuna göre ; bunu 2000 byte yapmak yerine , peş peşe paket göndermek gerekiyor. Ben mikrobasicte bunu henüz yapamadım. Fakat enc nin datasheetine bakılınca kütüphane kullanmadan , spi ile enc registerlerine okunup yazılırsa tcp paket bile gönderilebilir.

since1990

2 paket art arda nasıl gönderilebilir?
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk