UZUN MESAFE MODBUS ÇALIŞAN PROFESYONEL RF MODEMLER

Başlatan lazkoapt29, 15 Mart 2013, 19:01:03

lazkoapt29

Kuracağımız bir otomasyon projesinde PLC'leri kablosuz haberleştirmemiz gerekli. Modbus RTU olarak çalışıyoruz. Haberleşme noktamız 37 adet, haberleşme yarı çapımız ise 12Km. Bu durumda bize RS-485 üzerinden Modbus çalışan RF Modemler gerekmekte, bana önereceğiniz bir ürün var mı? Bir çok ürün gördüm ama aralarında karar veremiyoruz. Hangisi daha iyidir, buradaki arkadaşlarımın önerileri nelerdir. Bilmek isterim.
Teşekkürler.

Okan AKÇA

yanlış yerdesiniz bence :D direnç netten bakabilirsiniz

sadogan

Udea nın sitesini kurcala bazı modemler 500mw gücünde 12km için yeterlimi bilmiyorum.

lazkoapt29

SYN. Cyclone:

Yoruma; İlginiz için teşekkür edriz. Fakat taktir edersiniz ki, her yerdeki bilgili insanları değerlendirmek ve fikir paylaşımı yapmak, daha avantajlı sonuçlar doğuracaktır. Konuyu bu yüzden buradan yayınlamayı uygun gördüm.

SYN. Sliah:
Yorum; İlginiz için teşekkür ederim. Fakat önerdiğiniz modem dış ünite montajına uygun olmadığı gibi 2400Mhz'de çalışıyor. Ve iletişim mesafesi en fazla 1000 metre. 430-470Mhz'ler yada En fazla 868Mhz'ler bu işler için daha uygun frekanslardır. 2400Mhz de veri taşıyan bir sinyalin en küçük engelde yansıyarak sapmaması içten bile değildir. Bu yüzden daha düşük frekanslarda veri haberleşmesi daha uygundur.

SYN:Sadogan:
Yorum; İlginiz için teşekkür ederim. Önerdiğiniz firma, RF modül üreticisi, profesyonel bir ürünü yok. Açık kart üzerinde çalışan, modüllerinin çalışabilirliğini ve tanıtımı sağlamak amaçlı dizayn etmiş olduğu tanıtım kartları mevcuttur.

lestan

Ne kadar profesyonel bir şey arıyorsunuz bilemiyorum. Fakat bu ürün bu konuda uzman sayılır. http://www.racom.eu/eng/products/radio-modems-mr400.html Ama fiyatlar çok çılgın, örneğin 2000 - 3000 euro gibi... Asıl olan sizin projeniz bu bedellerle alınacak modemler için uygun mu, Türkiye de mutlaka daha uygun ve profesyonel çalışan firma vardır. Bence bu paralara mal almaya değmez.

ground

data-radio.net sitesinde güzel bir ürün görmüştüm.
Modbus dan farklı haberleşme sistemlerini de içeriyor. incelenebilir.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..