Ucuz lojik analizör

Başlatan fractal, 21 Mart 2013, 09:30:07

fractal

en az 4 kanal ucuz lojik analizör arıyorum.2. elde olsa olur..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

Erol YILMAZ

diot

artapon

bu logic analizör bende var ama ben bir türlü çalıştıramadım. bende mi problem var. cihazda mı bilmiyorum. çalıştırmak için çok uğraştım ama nafile..... ama genel görüş bu saleae logic analizör cihazının çok iyi olduğu yönünde...
Aldanma İnsanların Samimiyetine, Menfaatleri İçin Gelirler Vecde, Vaad Etmeseydi Allah cenneti, O'na Bile Etmezlerdi Secde!   (NFK)

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: artapon - 21 Mart 2013, 10:00:23
bu logic analizör bende var ama ben bir türlü çalıştıramadım. bende mi problem var. cihazda mı bilmiyorum. çalıştırmak için çok uğraştım ama nafile..... ama genel görüş bu saleae logic analizör cihazının çok iyi olduğu yönünde...

sonuçta klon cihaz, çinli düzgün montaj yapamamış olabilir...

içini açıp lehim lerini güzelce kontrol edin,

belki de programını atmamışlardır,
gerekirse onu da güncelleyin...

diot

İlk başta bende çalıştıramamıştım. Scop gibi realtime izleyeceğimi sanıyordum. Meğer kullanım şekli biraz farklıymış. Önce kayıt ediyor sonra ekrana veriyor.

mehmet

Bu cihazların bazılarındaki
eeprom 24x128. Sealea bu eepeomu
görmüyor ve hata ile kapanıyor.
Ya eeprom değişirse sorun kalmıyor.
Hem sealea hem de digerleri rahatca
kullanılabiliyor.
Bu konuyla ilgili zaten açık olan
bir başlık var. Ayrıntıları oradan takip
edebilirsiniz.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

fractal

gerçi burda pek ccs kullanan yok ama açaba ccs ninin böyle bir uygulaması varmı?debug yaparken pwm çıkışlarını lojik analizör gibi izleyebileyim.

şu salaea yı deneyeyim .bende alacağım duruma göre.

fractal

bu saleae ile +-15vdc tetiklemelerini görebilirmiyim?tetikleme voltaj aralığı nedir?max kaç volt.işlemcim direkt smd entegreye bağlı olduğu için ölçüm ucunu takacağım bi yer yok.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: fractal - 22 Mart 2013, 17:52:30
bu saleae ile +-15vdc tetiklemelerini görebilirmiyim?tetikleme voltaj aralığı nedir?max kaç volt.işlemcim direkt smd entegreye bağlı olduğu için ölçüm ucunu takacağım bi yer yok.

Haddime değil ama siz alırken 3-5 tane alın bu Saleae'den :D

muhittin_kaplan

Hocam Lojik Analizör ,
Ben Epeycesini Kullandım pek görmedim 5v u aşanı.

fractal

bunu şundan dolayı sordum;
bir arkadaş amerikada bir lab daçalışıyor o bahsetmişti böyle bir lojik analizör var ne girersen gir farketmiyor diyor.bu nasıl   birşey.acaba ucuna takılan birprobmu var..

z

Lojik seviye denince illa TTL mi anlaşılacak?  Yüksek voltajlı CMOS serisi var. Negatif voltaj kullanan lojikler var. RS232 gibi +/- seviyeler var.

Burada sözü edilen analiz cihazlara ucuz lojik analiz kartları demek lazım.

Logic analyser cihazlarını satın almak kolaymı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fractal

şimdi bu siteden bir arkadaş saleas  24Mhz  8ch gönderdi deniyorum.sadece bendemiböyle başkalarındada aynı  şey oldumu bilmiyorum.normal dijital skop ile bakarken cillop gibi pwm vardı.bu cihazla sinyalle bir sürü pik ler görünüyor..
acaba bilmediğim bir ayarımı var..

mesaj birleştirme:: 22 Mart 2013, 21:25:14

hata yapmışım toprak tamtemas etmemiş ama iyi çalışıyor...