Word'de kımıldatılamayan tablo hazırlamak

Başlatan z, 22 Mart 2013, 14:20:40

z

Wordde tablonun ve enini boyunu bir kere ayarlayıp, içindeki satır ve sutunları da bir kez tasarlayıp saklamak istiyorum.

Daha sonra bu dosyada tablonun gozlerine bir şeyler yazacağım. Ancak içine yazdığım metin tablo içine sığmazsa yada enterle alt satıra geçersem tablonun boyu vs sünmesin şekli bozulmasın istemiyorum.

Tabloyu nasıl sabitlerim?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

Tablo özelliklerinden satır yüksekliği, sütun genişliği gibi parametreleri ayarlayabiliyorsunuz.
Özellikler sayfasında seçenekler penceresine geçip "metni kaydır", "sığdırma için yeniden boyutlandır" gibi seçenekleri kapatabiliyoruz.

xoom

Böylemi? // İstediğiniz buysa açıklayacağım..
https://www.dropbox.com/s/gvixvfrx6wm0ngj/tablo.docx

z

Aynen böyle hocam, hatta mouse ile çizgiler de tutulup değiştirilemese daha da iyi olur.

Nasıl yaptınız?

@Klein

Elimdeki word 2010 eskilere kıyasla öyle bir değişmişki, aradığımı bulamıyorum. Özellikleri de göremedim.

z

Bende yemiyor.

Table properties de aynen dediğiniz gibi yapıyorum.

Hatta yaptıktan sonra tekrar bakıyorum. Aynen dediğiniz gibi.

Fakat Tabloda herhangi bir satıra gelip bir satır yazıp entere basınca alttaki tüm tablo satırları bir aşağıya kayıyor.

Fakat senin ilk yolladığın tabloda bu durum yok. Tam istediğim gibi.

Neyse senin tabloyu copy paste ile yapıştırdım ve onun üzerinde oynayacağım.

Propertiesden bahsettiğin kısmı altif edip tabloyu ayarlayıp deactif edince istediğim tablo oldu.

Ama kendim tablo yaparsam işe yaramıyor. Çok ilginç.

xoom

Tablonuz boş veya  Özel değilse ekleyin ayarlıyım..
veya birde Tablo özelliklerinden -> Hücre Sekmesindeki ->Seçenekler -> Metni Kaydır ,Metni Sığdır ikisinide kaldırın..

z

Yok onlar da kapalı.

Bizim bilgisayarların içine ettiler. Güvenlik politikası diye bir sürü script poliçe ıvır zıvır yükleniyor ve sürekli değişiyor bunlar.

Belki bu sorun da bunların bir sonucu. Kullandığın işletim sisteminde pek çok özelliğinin kapatılmış olması kadar iğrenç bir çalışma ortamı olamaz.

Maille sana tablomu yollayayım. Özeldem mail adresini istedim.

xoom

z

Teşekkürler istediğim gibi olmuş.

Bu işlemi makinamda yapamamam ne acı.