PIC'in lojik 1 olarak algıladığı gerilim aralığı?

Başlatan tayfuncelik5142, 30 Mart 2013, 01:19:05

tayfuncelik5142

arkadaşlar pic dışarıdan gelen 3.75 voltu lojik 1 algılayabilir mi? yada hangi gerilim aralığını algılar

EGE

JKramer

Çipin kataloğunda elektriksel özelliklerin (Electrical Specifications) olduğu bir bölüm vardır; besleme gerilimine ve ilgili pin'in tipine göre "1" veya "0" algılanan seviyeleri görebilirsiniz.

tayfuncelik5142

bende sizin gbi düşünüyorum ege 2.5 i algılaması benim işimi garanti yapar inş sıkıntı yapmaz çalışır 3.25-3.75 arası bi gerilim görüyorum çünkü

ayhani

Yeni nesil piclerin birçoğu 3 volt civarında çalışıyor. Garanti olması bakımından picin beslemesinide 3,3 voltluk LF33 veya LM117 gibi regülatör entegreleri ile yapın en sağlıklı böyle olur. Ben böyle yapmıştım.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

mehmet

16F628A kataloğu 140. sayfada bu karakteristikler mevcut...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

t2

Alıntı yapılan: ayhani - 30 Mart 2013, 11:25:24
Yeni nesil piclerin birçoğu 3 volt civarında çalışıyor. Garanti olması bakımından picin beslemesinide 3,3 voltluk LF33 veya LM117 gibi regülatör entegreleri ile yapın en sağlıklı böyle olur. Ben böyle yapmıştım.

Sabit gerilim yerine % olarak ifadesi daha uygun olur. Yani şu gerilimde 1 bu gerilimde 0 yerine, beslemenin % i şeklindedir. Katalogda da öyle bildirilmiştir.